DOOM Eternal

ObserwujMam (11)Gram (0)Ukończone (9)Kupię (5)

DOOM Eternal - wiki


Podstawowe informacje

Premiera światowa:20 marca 2020
Premiera polska:20 marca 2020
Producent:id Software
Wydawca:Bethesda Softworks
Dystrybutor:Cenega S.A.
Gatunek:Strzelanka

Fabuła

DOOM Eternal to pierwszoosobowa gra akcji, opracowana przez studio id Software, a opublikowana przez firmę Bethesda. Stanowi ona bezpośrednią kontynuację DOOM z 2016 roku, jak również piątą z kolei odsłonę tego popularnego cyklu. DOOM Eternal dostępne jest na PC, PS4 oraz Xboksie One.

Akcja DOOM Eternal toczy się 8 miesięcy po wydarzeniach, jakie zostały zaprezentowane w DOOM z 2016 roku. Ziemia opanowana została przez siły demonów, które zdołały zabić około 60% populacji planety, a Ci, którym udało się przeżyć uciekli, albo starają się walczyć w ramach organizacji ARC.

DOOM Slayer, główny bohater przedsięwzięcia, powrócił do swojej fortecy, a tam, we współpracy ze sztuczną inteligencją, postanawia zlikwidować trójkę Piekielnych Kapłanów. Są nimi Deags Nilox, Ranak oraz Grav. To oni, na rozkaz istoty zwanej Khan Maykr, dowodzą demonami wyniszczającymi ziemię.

Bohater DOOM Eternal wyrusza więc do walki, a to, czy uda mu się osiągnąć sukces zależy od umiejętności grającego. Brnąc z lokacji do lokacji, eliminujemy kolejne zastępy demonów, a przy okazji dowiadujemy się, że DOOM Slayer - bohaterów DOOM Eternal - jest tzw. Doomguy'em, czyli protagonistą wcześniejszych odsłon cyklu.

Okazuje się, że Doomguy został wiele lat temu znaleziony przez Strażników, a jeden z Kapłanów Piekielnych, Deags Nilox, będąc pod wrażeniem jego umiejętności, postanowił dołączyć go do sił Strażników. To właśnie dzięki nim, a konkretnej renegatowi zwanemu Seraph , zdobył umiejętności potrzebne do tego, by stawić czoła Khan Maykr...Tryby rozgrywki

DOOM Eternal oferuje dwa zasadnicze tryby zabawy. Jeden to dość długa, zajmująca kilkanaście godzin, kampania fabularna przeznaczona dla jednego gracza. Drugi to tryb multiplayer.

Jeśli chodzi o multiplayer, deweloperzy postawili na rozgrywki asymetryczne zwane Battlemode. Osoby, które zdecydują się na rywalizację sieciową, dzielone są na dwie drużyny. W jednej jest dwójka kontrolowanych przez graczy demonów, a w drugiej DOOM Slayer.

Na potrzeby Battlemode przygotowano w sumie pięć grywalnych demonów, przy czym po premierze, w ramach aktualizacji, dodawane będą kolejne. Pięć wspomnianych demonów to Marauder, Mancubus, Pain Elemental, Revenant, oraz Arch Vile.

Aktualizacje DOOM Eternal dodają do projektu także całkiem nowe tryby zabawy.


Autorzy wiki:

bigboy177
edytował(a): 55 razy   ●   zmienił(a): 84694 znaki
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?