Greedfall

ObserwujMam (6)Gram (0)Ukończone (4)Kupię (0)

Greedfall - wiki


Podstawowe informacje

Premiera światowa:10 września 2019
Premiera polska:10 września 2019
Producent:Spiders
Wydawca:Focus Home Interactive
Gatunek:Akcja / RPG

Fabuła

GreedFall to gra RPG, której akcja rozgrywa się w świecie inspirowanym 17-wieczną Europą. Podczas zabawy dostrzec można charakterystyczne budynki, kostiumy, wyposażenie, a także klimat. Przenosimy się do świata przepełnionego eksploracją, naukowymi odkryciami oraz rozwojem kultury.

GreedFall nie jest jednak projektem, w którym postawiono na realizm. W rezultacie nie brakuje tu magii, mistycyzmu oraz fantastycznych stworzeń, których nie uświadczymy nigdzie na Ziemi. W trakcie zabawy wcielamy się w szlachcica z Kongregacji Kupców.

Uwaga: Poniżej znajdują się spoilery. Opis warto przeczytać dopiero po przejściu gry.

Głównego bohatera, De Sardet, poznajemy podczas jego (lub jej) przygotowań do podróży na wyspę Teer Fradee. Kuzyn protagonisty, Constantin d'Orsay, został mianowany nowym gubernatorem miejscowości zwanej New Serene, a my mamy pełnić rolę Legata. Co ważne, naszym celem jest też odkrycie lekarstwa na chorobę zwaną malichor, siejącą spustoszenie na kontynencie.

Po niedługiej podróży docieramy na miejsce, a tam staramy się najpierw zawiązać dyplomatyczne relacje z innymi gubernatorami na wyspie, a także tubylcami. Przy okazji dowiadujemy się, że natywni mieszkańcy potrafią wykorzystać różne mistyczne umiejętności, które pozwalają im się komunikować z tajemniczą istotą zwaną En on mil frichtimen. De Sardet uważa, że tajemnicza istota jest prawdziwa i zaczyna szukać sposobu na skontaktowanie się z nią.

W międzyczasie na malichor zapada Constantin, a główny bohater gry otrzymuje jeszcze jedno zadanie - musi jak najszybciej znaleźć lekarstwo. Na domiar złego, Strażnicy Denara postanowili zorganizować pucz, którego celem jest zlikwidowanie gubernatorów miast i przejęcie władzy z ich rąk. Porządek na szczęście udaje się utrzymać. Zdrowie Constantina natomiast w międzyczasie jest coraz gorsze.

Ostatnią nadzieją młodzieńca okazuje się Wielki Król wyspy, Vinbarr, który zaginął wiele miesięcy temu, a którego musimy teraz znaleźć. Sytuacja ponownie się komplikuje kiedy De Sardet przybywa do New Serene i przekonuje się, że Constantin oraz jego wsparcie medyczne, Catasach, zaginęli. W ramach śledztwa dowiadujemy się, że za porwaniem stoi Vinbarr. Ruszamy zatem za nim, co kończy się walką i śmiercią Wielkiego Króla.

Kilka dni później okazuje się, że Constantin czuje się lepiej - wygląda na to, że wyzdrowiał, choć jednocześnie zmieniła się jego zewnętrzna aparycja. Constantin ujawnia, że Catasach wziął go do tajemniczego miejsca, a tam przeprowadził na nim rytuał, który przemienił go w doneigad, przy okazji czyniąc go odpornym na malichor.

Kolejne posunięcia głównego bohatera prowadzą go do sanktuarium En on mil frichtimen, w którym natrafiamy na starożytną istotę. Ta zdradza nam, że Constantin wyniszcza świat i że De Sardet musi go zabić, jeśli chce, aby zapanował porządek i równowaga.

Dzięki niebywałej mocy Constantin potrafi kontrolować bestie na wyspie, a jedyną szansą jej mieszkańców jest zjednoczenie się. Dlatego De Sardet zaczyna przemieszczać się pomiędzy kolejnymi frakcjami, przekonując je do dołączenia do walki. Wspólnie z sojusznikami rusza do Sanktuarium i stawia czoła Constantinowi oraz kontrolowanej przez niego istocie. Po wygraniu mamy dwie możliwości:

  • Możemy zabić Constantina - co jest zakończeniem "dobrym". Szczegóły różnią się jednak w zależności od tego, jakie decyzje podejmowaliśmy.
  • Możemy dołączyć do Constantina - przejmując kontrolę nad światem jako jeden z dwóch bogów (drugim jest Constantin). Świat popada w chaos, a losy poszczególnych postaci drugoplanowych zależą od podejmowanych przez nas decyzji.

Wybór kończy grę Greedfall oraz cały opracowany na jej potrzeby wątek fabularny.Tryby rozgrywki

Greedfall oferuje wyłącznie kampanię dla jednego gracza. Twórcy nie przewidzieli żadnych trybów wieloosobowych, ale do głównego scenariusza da się podejść kilkakrotnie - możliwe jest to ze względu na wybory podejmowane przez gracza podczas zabawy. Wybory zmieniają przebieg misji, wpływając także na zakończenie opowieści.


Autorzy wiki:

bigboy177
edytował(a): 133 razy   ●   zmienił(a): 158075 znaków
Materdea
edytował(a): 1 raz   ●   zmienił(a): 2 znaki
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?