Far Cry 3 już w produkcji

W chwili, kiedy wszyscy fani wartkiej akcji, przedstawionej w smakowitej oprawie graficznej, zdają się niecierpliwie wyczekiwać premiery Far Cry 2, firma Ubisoft bez ogródek poinformowała świat, o pracach trwających nad trzecią odsłoną serii.

@ 27.08.2008, 18:24
pc, ps3, xbox 360


W chwili, kiedy wszyscy fani wartkiej akcji, przedstawionej w smakowitej oprawie graficznej, zdają się niecierpliwie wyczekiwać premiery Far Cry 2, firma Ubisoft bez ogródek poinformowała świat, o pracach trwających nad trzecią odsłoną serii. Far Cry 3 został potwierdzony podczas tegorocznych targów Games Convention, podczas których Patrick Redding z Ubisoft Montreal ogłosił wszem i wobec, iż "następna gra z serii Far Cry znajduje się w fazie przygotowawczej". Oto, co jeszcze miał do powiedzenia pan Redding:

Dla nas Afryka jest wciąż niezwykle obiecująca. Nadal są rzeczy, które chcemy zrobić z oprawą afrykańską, więc bezpiecznie jest powiedzieć, że w dalszym ciągu będziemy ją eksplorować.

Ponadto przedstawiciel francuskiej korporacji stwierdził, iż silnik na jakim powstał Far Cry 2 jest tak elastyczny, że pozwala on stworzyć produkcję w każdej właściwie lokalizacji, a kontynuowanie wątku afrykańskiego wynika jedynie z chęci przywrócenia wartości marce Far Cry.

Jeżeli zechcielibyśmy osadzić następną grę w...lesie w Ameryce Południowej, to moglibyśmy to zrobić. Uważam jednak, że jednym z powodów dla których wybraliśmy Afrykę, jest przeczucie dotyczące tego, iż drogą do odzyskania wartości dla marki Far Cry - z egzotycznym i niebezpiecznym środowiskiem, miejscem którego ludzie być może nie mieli okazji odwiedzić osobiście, lub widzieli jedynie w filmie, telewizji czy innych grach - jest ulokowanie produkcji właśnie tam . Spójrzmy prawdzie w oczy - wyspy pokryte dżunglą są prawdopodobnie mniej ekscytujące, niż były cztery lata temu, oświadczył Redding.

Co zaś się tyczy mniej odległych wydarzeń, to premiery drugiego Far Cry spodziewać się możemy już pod koniec tego roku. Produkt zagości na komputerach klasy PC, jak również konsolach Playstation 3 i Xbox 360.

Far Cry 3 już w produkcji

concept art pochodzi z Far Cry 2


Sprawdź także:
Far Cry 3

Far Cry 3

Premiera: 29 listopada 2012
PC, PS3, XBOX 360

Far Cry 3 to trzecia część przełomowej serii pierwszoosobowych shooterów, którego pierwsza część stanowiła niezwykle udany debiut studia Crytek. Kolejne dwie edycje, w ty...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?