Premiera gry komputerowej „Opowieści z Narnii: Książę Kaspian” już wkrótce!

W dniu 5 czerwca br. zadebiutuje kinowa polska wersja gry komputerowej „Opowieści z Narnii: Książę Kaspian”.

@ 14.05.2008, 18:56
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps2, press info

Premiera gry komputerowej „Opowieści z Narnii: Książę Kaspian” już wkrótce!

W dniu 5 czerwca br. zadebiutuje kinowa polska wersja gry komputerowej „Opowieści z Narnii: Książę Kaspian”. Gra stanowi drugą część serii „Opowieści z Narniii” i jest oparta na ekranizacji powieści o tym samym tytule.

Opowieści z Narnii: Książę Kaspian to wyjątkowa gra oparta na fabule pierwszej i drugiej części serii książek „Opowieści z Narnii”. Dzięki niej gracz poznaje historię zamku Ker-Paravel i przejęcia władzy nad Narnią przez okrutnego króla Miraza. W późniejszej fazie gry rodzeństwo Pavensie w tajemniczy sposób przenosi się z Anglii do Zamku i odnajduje go jako opuszczone, zapomniane ruiny. W tym miejscu zaczyna się rola gracza – znowu trzeba wesprzeć Narnię w potrzebie, stawić czoła złu, przywrócić piękno i radość krainie mówiących zwierząt i ludzi. „Książę Kaspian” oferuje możliwość grania jednoosobowego lub w kooperacji z drugą osobą. Gracz może wybrać, w którą spośród 20 postaci (w tym tytułowego Księcia Kaspiana) się wcieli. Wspaniała grafika, efektowne sceny bitew to niewątpliwe zalety tego tytułu. Walka z wrogiem Narnii, poznawanie baśniowego świata i rozwiązywanie zagadek umożliwia wyjście poza ramy filmu i samodzielne budowanie Narnijskiej rzeczywistości.

Fabuła gry poszerza wybrane fragmenty zarówno powieści, jak i kinowej produkcji. Oprawa wizualna prezentuje wyższy poziom od pierwszej części „Opowieści z Narnii”, co widać na przykładzie ładnie wykonanych lokacji. Poprawiono także wygląd oraz animację głównych bohaterów.

Gra dystrybuowana przez firmę CD Projekt jest adresowana do dzieci od 12 lat w polskiej kinowej wersji językowej. Dostępna na PC w cenie 99,90 zł oraz na konsolę Sony PlayStation 2 w cenie 130zł.

Premiera gry komputerowej „Opowieści z Narnii: Książę Kaspian” już wkrótce!


Sprawdź także:
Opowieści z Narnii: Książę Kaspian

Opowieści z Narnii: Książę Kaspian

Premiera: 15 maja 2008
PC, PS2, PS3, PSP, XBOX 360, WII, DS

Opowieści z Narnii: Książę Kaspian to egranizacja bajkowej powieści filmowej o tym samym tytule z wytwórni Walt Disney Pictures. Podobnie do gierkowej wersji "Opowieści z...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?