Cronos: The New Dawn - nowy horror Bloober Team na kolejnym gameplayu

Kolejny obiecująco zapowiadający się survival horror od polskiego studia.

@ 13.06.2025, 21:15
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc, ps5, xbox x/s

Cronos: The New Dawn - nowy horror Bloober Team na kolejnym gameplayu

Studio Bloober Team intensywnie pracuje nad kilkoma projektami, w tym remake pierwszego Silent Hill. Jednocześnie ekipa rozwija kolejny horror, czyli autorskie Cronos: The New Dawn. Dziś możemy zerknąć na świeży gameplay z zaplanowanej na bieżący rok produkcji.

Nadchodząca produkcja zdaje się oferować dość standardowy gameplay, jeśli mowa o gatunku survival horror. Będziemy poruszać się po klimatycznie wykreowanych lokacjach, w których czekają nas intensywne i wymagająca starcia z paskudnymi przeciwnikami. Bloober Team pokusiło się jednak o pewne urozmaicenia, dotyczące m.in. walki. Starcia przypominają nieco rozwiązania znane z cyklu Dead Space, gdzie odstrzeliwaliśmy wrogom kończyny, ograniczając ich mobilność. Podobne rozwiązanie widzimy na poniższym gameplayu z Cronos: The New Daw. 

Przeciwnicy będą ponadto posiadać różne umiejętności - pod koniec materiału możemy zobaczyć mutanta, który po wchłonięciu leżących w pobliżu zwłok ewoluuje w jeszcze potężniejszego paskudnika. Tym samym czeka nas walka z trudniejszym oponentem, chyba że zdążymy powstrzymać szkaradztwo przed pożarciem leżącego na ziemi truchła.

Akcja Cronos: The New Dawn toczy się w ponurym świecie, w którym wschodnioeuropejski brutalizm spotyka się z retrofuturystyczną technologią. Na gameplayu widzimy też oczko puszczone w stronę fanów z Polski - m.in. graffiti z napisem "KŁAMCY" czy sklep z narzędziami o nazwie... "JĘDRUŚ".

Cronos: The New Dawn ma zadebiutować do końca 2025 roku, a platformami docelowymi są PC, PlayStation 5 oraz Xboksy Series S|X. Pozostaje poczekać na ustalenie konkretnego terminu.



Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudospetrucci109   @   23:24, 13.06.2025
Jędruś trochę zniwelował "straszność" potwora 😅 Ale i tak to jeden z moich priorytetów na liście 😁
0 kudosBarbarella.   @   23:46, 13.06.2025
Cytat: petrucci109
Jędruś trochę zniwelował "straszność" potwora

Pewnie takich Jędrusiów będzie więcej, potworów też. Z tym że mam nadzieję że nie przesadzą z ilością tych potworów bo to psuje klimat i robi się zwykła strzelanka.
0 kudosMicMus123456789   @   21:17, 14.06.2025
Jędruś wymiata xD Ciekawe ile takich ciekawych nazw miejsc pracy zobaczymy w grze.

0 kudosBarbarella.   @   21:26, 14.06.2025
Cytat: MicMus123456789
Ciekawe ile takich ciekawych nazw miejsc pracy zobaczymy w grze.

Ja liczę że liźniemy trochę historii naszych przodków gdy zobaczymy napis na budynku "Komitet Centralny PZPR" albo plakaty "Niech Żyje przyjaźń z ZSRR" i "Partia Przewodnią Siłą Narodu". Szczęśliwy
1 kudospetrucci109   @   22:34, 14.06.2025
Cytat: Barbarella.
Cytat: MicMus123456789
Ciekawe ile takich ciekawych nazw miejsc pracy zobaczymy w grze.

Ja liczę że liźniemy trochę historii naszych przodków gdy zobaczymy napis na budynku "Komitet Centralny PZPR" albo plakaty "Niech Żyje przyjaźń z ZSRR" i "Partia Przewodnią Siłą Narodu". Szczęśliwy
Skoro to będzie post-apo w klimacie PRLu to ja bym się nie obraził na jakieś mini nawiązanie do jakiegoś filmu Barei 😅 Np plakat Misia, czy Bruneta wieczorową porą w jakimś opuszczonym kinie.
Dodaj Odpowiedź