Grand Theft Auto VI - drugi zwiastun pokazuje fabułę, postaci oraz miasto Vice City

W sieci pojawił się drugi zwiastun promujący Grand Theft Auto VI. Pokazuje on sporo nowych detali na temat projektu.

@ 06.05.2025, 17:26
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
ps5, xbox x/s

Grand Theft Auto VI - drugi zwiastun pokazuje fabułę, postaci oraz miasto Vice City

Take-Two Interactive i Rockstar Games opublikowały w sieci drugi zwiastun Grand Theft Auto VI. Dzięki niemu spojrzeć możemy nieco dokładniej na fabułę, postaci oraz miejsce akcji, miasto Vice City. Jeśli chcecie się z materiałem zapoznać, zerknijcie poniżej.

Film przedstawia nam Jasona, który, po rozmowie z niejakim Brianem, odbiera swoją partnerkę, Lucię, z więzienia. Następnie widzimy przeróżne wydarzenia, w których nasza para uczestniczy, a których celem jest powolne przejęcie Vice City... jego przestępczego półświatka, rzecz jasna.

Mimo że czystej rozgrywki nie pokazano, wszystko wskazuje na to, że mamy do czynienia ze scenkami przerywnikowymi. Ich wykonanie oraz jakość oprawy wizualnej są na najwyższym poziomie. Postaci są świetnie animowane, tekstury wyglądają na ostre, nie brakuje zaawansowanych efektów specjalnych itd. Grand Theft Auto VI może być jedną z ładniejszych gier ostatnich lat.

Dzięki zwiastunowi możemy poznać ogólne założenia wątku fabularnego, choć oczywiście nie ma tu żadnych spoilerów. Widzimy różne postaci, pojazdy którymi możemy się poruszać po ulicach, a nawet łodzie, które stanowić będą ważny element pościgów.

Sporo nowych screenów: W galerii GTA VI pojawiło się sporo nowych screenów. Zachęcamy oczywiście do ich przejrzenia.

Zwiastun kończy się datą premiery Grand Theft Auto VI, którą niedawno przesunięto na 26 maja 2026 roku. Grać będziemy wówczas na konsolach PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S. Na razie nie wiemy nic na temat wersji przeznaczonej dla komputerów osobistych.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   09:41, 07.05.2025
Cytat: Dirian
Cytat: Lucas-AT
To chyba zostalo puszczone na PS6 albo naprawde w Rockstar pracuja magicy i miliardy pieniazkow zrobily swoje


Albo na PC... Uśmiech

Pewno tak. Chociaż z tymi magikami to też może być prawda. Czasem zachodzę w głowę jakim cudem gry do których trzeba peceta za 5-6 tys żeby dało się w miarę komfortowo grać śmigają na konsolach za 1,5 tys które teoretycznie powinny przy tym się rozsypać? Czary czy "jak się chce zoptymalizować to się da"?
No ale jak na razie to są filmiki reklamowe a nie gra a na filmikach reklamowych to wiadomo że wszystko pięknie i cacy. Cool
0 kudosmrPack   @   10:43, 07.05.2025
Cytat: Lucas-AT
To chyba zostalo puszczone na PS6 albo naprawde w Rockstar pracuja magicy i miliardy pieniazkow zrobily swoje.
Kiedyś szokiem było, że San Andreas udało się dzięki pewnym sztuczkom przygotować na PS2. GTA V wyciskało ile się da z PS3 i X360. Wychodzi na to, że Rockstar to rzeczywiście magicy.
0 kudosBarbarella.   @   10:58, 07.05.2025
Cytat: mrPack
Wychodzi na to, że Rockstar to rzeczywiście magicy.

Eee, nie tylko Rockstar. Indiana Jones został wydany na XBoxa S, nie wiem jak w praktyce to wygląda ale oficjalnie da się grać. A u mnie teoretycznie na minimalnych tylko pójdzie, mimo że superbadziewnego kompa nie mam. Ja myślę że wymagania sprzętowe są zawyżone po pierwsze przez lenistwo deweloperów a po drugie przez naciski m.in. NVidii która chce sprzedawać karty graficzne za 10 tys. Jak chcą to zrobią że GTA pójdzie na mikrofalówkach i nie będą musieli czarować tylko się przyłożą. Zadziorny

0 kudosMicMus123456789   @   11:43, 07.05.2025
Cytat: Lucas-AT
To chyba zostalo puszczone na PS6 albo naprawde w Rockstar pracuja magicy i miliardy pieniazkow zrobily swoje.


Zarzekają się, że obraz został uchwycony na zwykłym PS5, nawet nie Pro. Jeśli faktycznie tyle wycisnęli z PS5 i gra tak będzie wyglądać na konsolach to jestem przerażony jak dobrze będzie wyglądać na PC.
0 kudosBarbarella.   @   12:22, 07.05.2025
Cytat: MicMus123456789
Jeśli faktycznie tyle wycisnęli z PS5 i gra tak będzie wyglądać na konsolach to jestem przerażony jak dobrze będzie wyglądać na PC.

Taa. Będzie wyglądać trochę lepiej na pececie za 20 koła. Też jestem przerażona...tą ceną. Zadziorny
0 kudosmrPack   @   12:35, 07.05.2025
Cytat: MicMus123456789
Jeśli faktycznie tyle wycisnęli z PS5 i gra tak będzie wyglądać na konsolach to jestem przerażony jak dobrze będzie wyglądać na PC.
Jedynym studiem poza wewnętrznymi zespołami, które jest w stanie rzeczywiście wycisnąć wszystko z tej generacji na podstawowych modelach konsol jest Rockstar. Byłby to też spory prztyczek w nos tym, którzy twierdzą, że limit został osiągnięty, jest za mało mocy i nie da się nic ambitnego stworzyć Konsternacja
0 kudosIgI123   @   12:39, 07.05.2025
Mordeczki proszę Was, mamy 2026 rok, to już nie pora żeby się się nabierać na dopieszczone trailery. Nie mówię że graficznie GTA VI dupy nie urwie, ale trailer będzie bez porównania z release'm.
0 kudosBarbarella.   @   13:16, 07.05.2025
Cytat: mrPack
Byłby to też spory prztyczek w nos tym, którzy twierdzą, że limit został osiągnięty, jest za mało mocy i nie da się nic ambitnego stworzyć

Znaczy GTA jest ambitne? Zdziwiony
0 kudosmrPack   @   13:36, 07.05.2025
Cytat: Barbarella.
Znaczy GTA jest ambitne? Zdziwiony
Nie słyszałem narzekań (jeszcze Dumny ), że obecne konsole są za słabe dla nich. Chyba nie brakuje im ambicji na to by ich gry sprostały wysokim wymaganiom.
0 kudosBarbarella.   @   13:50, 07.05.2025
Cytat: mrPack
Chyba nie brakuje im ambicji na to by ich gry sprostały wysokim wymaganiom.

Paradoksalnie Trevor sprostał moim wysokim wymaganiom chociaż jeśli chodzi o jego ambicję.....powiedzmy że nie jest taka przyziemna i sztampowa jak Michaela czy Franklina, wiesz, superauto, superchata. To nie on. Zadziorny
Niestety w GTA VI Trevora chyba nie będzie, nie pasuje do ambicji Rockstara. Smutny Smutny Smutny
0 kudosMaterdea   @   22:00, 07.05.2025
Cytat: IgI123
Mordeczki proszę Was, mamy 2026 rok, to już nie pora żeby się się nabierać na dopieszczone trailery. Nie mówię że graficznie GTA VI dupy nie urwie, ale trailer będzie bez porównania z release'm.
Tak dla przypomnienia: włączcie sobie poprzednie trailery gier Rockstara. Dodatkowo dzisiaj firma skomentowała, że drugi trailer nagrany został z gameplayu i cut-scenek z PS5.
0 kudosBarbarella.   @   22:58, 07.05.2025
Cytat: Materdea
firma skomentowała, że drugi trailer nagrany został z gameplayu i cut-scenek

Cut Scenki to tam są ale czy gameplay jakiś to chyba nie. Może te sceny w łóżku ale to raczej foreplay a nie gameplay. Święty Zawstydzony
0 kudosIgI123   @   23:30, 07.05.2025
Cytat: Materdea
Tak dla przypomnienia: włączcie sobie poprzednie trailery gier Rockstara. Dodatkowo dzisiaj firma skomentowała, że drugi trailer nagrany został z gameplayu i cut-scenek z PS5.
Ok, biję się w pierś. Rzuciłem okiem na porównanie wersji trailerowej i premierowej GTA V oraz RDR 2, i faktycznie Rockstar nie oszukiwał jak inne firmy.
1 kudosLucas-AT   @   00:12, 08.05.2025
Tu mamy te porownania, jakby ktos szukal: GTA V oraz RDR 2

Mam ogromną nadzieję, że tym razem będzie podobnie. Wszystkie detale, które widzimy na zwiastunie, znajdą się w wersji na PS5. Pozostaje tylko kwestia rozdzielczości. Czy możemy liczyć przynajmniej na 1440p? Co zaoferuje wersja na PS5 Pro?

0 kudosBarbarella.   @   07:12, 08.05.2025
Cytat: Lucas-AT
Co zaoferuje wersja na PS5 Pro?

Fakt. Może tak być że w przyszłym roku Sony nie nadąży z produkcją PS5 Pro. Cool
A do wersji pecetowej jeszcze dużo czasu ale w NVidii też zacierają rączki i robią zapas RTX 5090. Dumny
Dodaj Odpowiedź