Dragon Age: Straż Zasłony - nowe informacje na temat relacji oraz umiejętności towarzyszów

Deweloperzy Dragon Age: Straż Zasłony opowiadają co nieco na temat tego, jak działać będą relacje pomiędzy bohaterem, a jego towarzyszami.

@ 09.07.2024, 14:33
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps5, xbox x/s

Dragon Age: Straż Zasłony - nowe informacje na temat relacji oraz umiejętności towarzyszów

Premierę Dragon Age: Straż Zasłony zaplanowano na końcówkę bieżącego roku, a w sieci regularnie pojawiają się nowe informacje na jego temat. Tym razem reżyserka gry, Corinne Busche, postanowiła opowiedzieć co nieco na temat tego, jak działać będą relacje pomiędzy głównym bohaterem, Rookiem, a jego towarzyszami. Będą one bowiem wielopoziomowe, a każdy będzie odmienny. Za szczegóły odpowiada Game Informer.

Budowanie relacji z kompanami ma być kluczowym aspektem Dragon Age: Straż Zasłony. BioWare chce, aby wpływały na nie zarówno podejmowane przez nas wybory, jak i to w jaki sposób podchodzimy do napotkanych na swojej drodze postaci. Każdy towarzysz będzie miał własne problemy i będzie oferował nam zadania, których realizacji możemy się podjąć lub nie.

"Relacje są kluczowe, nie tylko romanse, ale też przyjaźnie", powiedziała Busche. "Chcieliśmy nakreślić nie tylko relacje, jakie mają postaci z graczem, ale także pomiędzy sobą. To swoista rodzina, więc finalnie muszą wszyscy sobie ufać, muszą się wspierać".

Wzmacnianie relacji pomiędzy postaciami jest ważne nie tylko ze względu na ich wątki, ale także z powodu zmian, jakie będą pojawiać się w głównym scenariuszu oraz zmian w mechanice rozgrywki. Każdy skok poziomu relacji będzie oznaczał punkty, które można natomiast zainwestować w rozbudowanych drzewkach zdolności. Każdy członek naszej drużyny będzie miał ponadto dostęp do pięciu umiejętności, także rozwijalnych. Trzy z nich będziemy mieć na podorędziu.

Dragon Age: Straż Zasłony nie ma jeszcze daty premiery, ale jak tylko się to zmieni, będziemy Was informować.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   18:09, 09.07.2024
Dla mnie to są super fajne sprawy w grze o ile to nie są jakieś drętwe dialogi. BioWere z reguły jeśli o to chodzi daje radę.
0 kudosKononowicziMajor   @   18:29, 09.07.2024
Nowy Dragon Age dobrze że powstaje bo aż się sparzyłem za uniwersum. Jak będzie powrót mrocznych pomiotów to ze wzruszenia będę płakała! Płacz
0 kudosBarbarella.   @   19:48, 09.07.2024
Cytat: KononowicziMajor
Nowy Dragon Age dobrze że powstaje bo aż się sparzyłem za uniwersum. Jak będzie powrót mrocznych pomiotów to ze wzruszenia będę płakała! Płacz
No mam nadzieję że to jest wzajemne uczucie i Mroczne Pomioty się na Ciebie rzucą z radością.😄