Twórca God of War uważa, że ''Arteus to okropna postać''

Syn Kratosa zbiera cięgi.

@ 08.07.2024, 13:04
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc, ps4, ps5

Twórca God of War uważa, że ''Arteus to okropna postać''

Wydane w 2018 roku God of War stanowiło nowe spojrzenie na markę i przygody Kratosa. Patrząc po wysokich ocenach i świetnej sprzedaży, metamorfoza serii zdecydowanie się powiodła. Ostatnio, na kilka lat po premierze, rozgorzała jednak w sieci dyskusja na temat obecnego wyglądu cyklu.

Zainicjował ją nie kto inny jak David Jaffe, czyli jeden z twórców starszych odsłon serii. Jaffe wziął ostatnio udział w wywiadzie z Johnem Garvinem, reżyserem Days Gone. Jeden z ojców cyklu God of War otwarcie przyznał, że nie podoba mu się kierunek w jakim poszedł cykl o Bogu Wojny

Jaffe wyjaśnia, że jego zdaniem "Kratos nie potrzebował duchowej przemiany". Według twórcy, jest to na tyle zakorzeniona w pop-kulturze postać, że niczym Spider-Man czy Wonder Woman, nie musi "dojrzewać".

Oberwało się też Arteusowi, czyli synowi Kratosa. Według Davida Jaffe, wprowadzenie tego bohatera do cyklu nie było dobrym pomysłem, a przynajmniej nie w takiej formie w jakiej został on przygotowany przez zespół Cory'ego Barloga (reżyser dwóch ostatnich odsłon). 

"Atreus to okropna postać." - wyjaśnia.

Jego zdaniem, bohater nie jest atrakcyjny pod żadnym względem i nie warto opierać na tej postaci przyszłości marki. Zdaniem Davida Jaffe, zapewne zamysł obecnych twórców God of War jest taki, by Arteus w kolejnych odsłonach zastąpił Kratosa, przejmując pałeczkę głównego bohatera cyklu. Na ten moment nowy bohater zupełnie nie nadaje się jednak do zastąpienia legendarnego wojownika. 

"Otrzymaliśmy kogoś, na kim nie warto opierać marki. Jego funkcja jako syna Kratosa jest ok, ale ten gość powinien być w Ragnarok przedstawiony w taki sposób, żebym grając pomyślał - 'cholera, to świetna postać, chcę nią grać'. Ragnarok jednak zupełnie zawiódł w tym temacie." - tłumaczy.

Nie każdemu fanowi postać Arteusa przypadła do gustu. W sieci nie trudno o opinie, że syn Kratosa jest zbyt "upierdliwy", a cała relacja na poziomie ojciec-syn została zbyt mocno "przerysowana" i na dłuższą metę jest po prostu męcząca. Z drugiej strony znaczna część graczy docenia nową formę God of War, co potwierdzają wysokie oceny. Widać jednak, że seria mocno podzieliła fanów.


Sprawdź także:
God of War 2018

God of War 2018

Premiera: 20 kwietnia 2018
PS4, PC

Mimo że God of War to kontynuacja ostatniej części trylogii, gra przy tytule nie ma kolejnego numerka. Deweloperzy chcą dać nam w ten sposób znać, że to zupełnie nowa opo...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosmrPack   @   14:02, 08.07.2024
Widzę, że nie tylko mnie irytował chłopiec Zły Jak trzeba było nim grać, to jak najszybciej chciałem przebrnąć przez ten etap Konsternacja
0 kudosBarbarella.   @   15:05, 08.07.2024
Rany. Takiemu dzieciaczków dali łuk i narzekają. Toż on na pewno problemy wieku dojrzewania przechodzi i tatuś powinien z nim porozmawiać i kupić książkę "Co każdy chłopiec wiedzieć powinien" a nie z siekierą biegać. No ale tak jest jak łyse mięśniaki rodzicami zostają.😵‍💫
0 kudosMicMus123456789   @   15:24, 08.07.2024
Wychodzi na to, że team, który lubi Atreusa jest w znacznej mniejszości Dumny Ja sam raczej stroje po środku, nie szaleje za nim, ale też nie chce jakoś mocno po nim jeździć.
0 kudosBarbarella.   @   17:21, 08.07.2024
No widzicie. Michaś dał radę i tym Arteusem grać bez marudzenia.
0 kudosIgI123   @   21:13, 08.07.2024
Jak mega fanem cyklu nie jestem, to dwie pierwsze części i te na PSP przeszedłem - no i moim skromnym zdaniem nowe przygody Kratosa to rozwodnione wydmuszki w porównaniu do poprzedniczek. Atreus dokłada swoje 3 grosze w tym temacie.
0 kudosBarbarella.   @   22:23, 08.07.2024
No fakt że ten Kratos to wygląda jak wydmuszka na sterydach. Może kiedyś sprawdzę czy rzeczywiście taki kozak. W moich łapkach będzie krwawił.🤭
1 kudosthiefi   @   16:33, 09.07.2024
Chlopiec może wyrosnąć na porzadnego meżczyzne i niezlego wojownika, wkoncu też jest bogiem.
Wystarczy, ze część bez Kratosa bedzie rozgrywac sie jak chlopak bedzie mial 30 lat i już będzie wyszkolonym zabijaką. Dodatkowo dzieki obsludze łuku bedzie gameplayowo jeszcze ciekawiej bo nie trzeba bedzie walczyc tylko kontaktowo.
0 kudosBarbarella.   @   16:56, 09.07.2024
Cytat: thiefi
Chlopiec może wyrosnąć na porzadnego meżczyzne i niezlego wojownika, wkoncu też jest bogiem.
Wystarczy, ze część bez Kratosa bedzie rozgrywac sie jak chlopak bedzie mial 30 lat i już będzie wyszkolonym zabijaką. Dodatkowo dzieki obsludze łuku bedzie gameplayowo jeszcze ciekawiej bo nie trzeba bedzie walczyc tylko kontaktowo.
Dokładnie. I nie będzie wyglądał jak łysa brodata małpa.👍
Dodaj Odpowiedź