Fabularne dodatki dla GTA V zostały anulowane, bo GTA Online było

Były pracownik Rockstar twierdzi, że całkowicie bezsensowne stało się tworzenie fabularnych dodatków.

@ 05.07.2024, 13:00
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps3, xbox 360, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Fabularne dodatki dla GTA V zostały anulowane, bo GTA Online było

Niedługo po premierze GTA V zaczęły pojawiać się doniesienia na temat tego, że Rockstar planował kilka fabularnych rozszerzeń. Ostatecznie żadnego nie otrzymaliśmy, a powodem takiego stanu rzeczy jest ogromna popularność GTA Online. Żadne fabularne DLC nie było w stanie konkurować z dojną krową, jaką był tryb sieciowy gry.

Nowe informacje na temat dodatków docierają do nas z wywiadu, jaki przeprowadziła ekipa SanInPlay z artystą i wirtualnym kinematografem, Josephem Rubino. Pracował on w Rockstar przez 6 lat, będąc jednym z "głównych edytorów, kamerzystów i osób robiących projekty na scenie".

Jak powiedział Rubino, "team podzielono na dwie ekipy, z czego jedna zajmowała się GTA Online, a druga dodatkiem, którego ważną postacią był Steven Ogg, a następnie część drużyny przeszła do Red Dead Redemption 2".

Finalnie GTA Online okazało się tak dużym sukcesem, "dojną krową", że zrezygnowano ze wszystkich fabularnych DLC. Rubino uważa, że możliwe było przygotowanie obu projektów jednocześnie, choć podjęto taką, a nie inną decyzję i wszelkie fabularne DLC zostały anulowane.

Rockstar w tym momencie skupia się na GTA VI, którego premiera powinna mieć miejsce pod koniec 2025 roku na PlayStation 5 oraz Xboksach Series X|S. Z dotychczasowych doniesień wynika, że jego wsparcie popremierowe będzie znaczące, choć na razie niczego nie potwierdzono.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   13:16, 05.07.2024
Szkoda. Wątek fabularny długością nie powala i chyba jedyny raz po ukończeniu gry poczułam niedosyt. Przez jakiś rok jeszcze szwendałam się po mieście zajmując się pierdołami, kurcze aż prosiło się żeby każdemu z bohaterów poświęcić jakieś fabularne DLC.
0 kudosmrPack   @   13:25, 05.07.2024
Nic zaskakującego. O tym wiadomo było od dawna.
0 kudosMicMus123456789   @   16:17, 05.07.2024
Pewnie przy szóstce schemat się powtórzy.
0 kudosdabi132   @   07:43, 06.07.2024
Szkoda, że porzucili te projekt. Zapewne to co zostało z dodatków, wykorzystali w aktualizacjach do trybu sieciowego.