Hollow Knight: Silksong - tester uspokaja podirytowanych fanów, gra cały czas powstaje

Brak doniesień i aktualizacji ze strony Team Cherry budzi niepokój wśród fanów.

@ 21.06.2024, 22:12
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc, switch, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Hollow Knight: Silksong - tester uspokaja podirytowanych fanów, gra cały czas powstaje

Wydłużający się proces produkcji Hollow Knight: Silksong niepokoi fanów, a brak jasnych komunikatów ze strony studia Team Cherry nie poprawia sytuacji. Głos w sprawie gry postanowił zabrać jeden z testerów, który uspokoił nieco nerwową atmosferę.

Kontynuacja świetnej platformówki z 2017 roku powstaje od długiego czasu, a początkowo zaczynała jako dodatek do Hollow Knight. Z czasem studio Team Cherry stwierdziło jednak, że projekt urósł do zbyt dużych rozmiarów jak na proste DLC i postanowiono stworzyć całkowicie nową grę. Tak w skrócie wygląda historia Hollow Knight: Silksong.

Niestety, studio po zapowiedzi Silksong nabrało wody w usta, niespecjalnie informując graczy o dalszych postępach w pracach. Wciąż nie wyznaczono daty premiery gry i tak naprawdę od ponad roku nie dowiedzieliśmy się niczego nowego w jej temacie. 

Tymczasem na platformie Discord wypowiedział się niejaki Graig, będący jednym z głównych testerów Hollow Knight: Silksong. Uspokoił on fanów, że gra wciąż powstaje i projekt ma się dobrze, a opóźnienia to standard w tej branży.

"Mogę zapewnić was, że twórcy nie są w developerskim piekle. Każdy cykl rozwoju działa w ten sposób. Mimo że ustalane są wewnętrzne daty, na określony etap rozwoju gry, to stale się je przesuwa. To standard w branży." - wyjaśnia.

Jednocześnie Graig zgodził się jednak, że komunikacja z graczami nie jest najmocniejszą stroną Team Cherry.

"Komunikacja powinna być lepsza." - dodaje.

Zdaje się, że studio jest po prostu pewne swojego projektu i woli tworzyć go bez nakręcania ogromnej medialnej otoczki. Po olbrzymim sukcesie pierwszego Hollow Knight, developerom z Team Cherry z pewnością nie brakuje funduszy i innych środków, więc mogą w spokoju tworzyć kontynuację. Wydaje się jednak, że warto byłoby przynajmniej raz na jakiś czas odezwać się do fanów. Niektórzy z nich są bowiem na tyle rozgoryczeni, że już teraz nawołują do bojkotu nowej gry.


Sprawdź także:
Hollow Knight: Silksong

Hollow Knight: Silksong

Premiera: 2030
PC, SWITCH, XBOX ONE, XBOX X/S

Hollow Knight: Silksong to kontynuacja platformówki Hollow Knight od studia Team Cherry.W grze wcielamy się w Hornet, która jest księżniczką owadziej krainy Hallownest. N...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?