Nintendo zapowiada Metroid Prime 4: Beyond!

Mocne zakończenie Nintendo Direct.

@ 18.06.2024, 17:47
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
switch

Nintendo zapowiada Metroid Prime 4: Beyond!

Firma Nintendo na koniec dzisiejszej prezentacji Nintendo Direct przyszykowała prawdziwą bombę dla fanów marki - oficjalnie zapowiedziano Metroid Prime 4: Beyond, czyli kontynuację kultowej serii.

Od dawna plotkowało się na temat nowego Metroid Prime, ale wciąż brakowało konkretów ze strony Nintendo. Dziś gra została oficjalnie zapowiedziana, a jej premierę wyznaczono na 2025 rok. Zagramy na Switchu i - być może - także jego następcy.

Metroid Prime 4: Beyond będzie pierwszoosobową strzelanką, w której ponownie wcielimy się w Samus Aran. Przed nami dużo strzelania i elementów platformowych, a całość przygotowana została w imponującej jak na możliwości Switcha oprawie 3D.

Poniżej zwiastun z krótkimi fragmentami gameplayu.


Sprawdź także:
Metroid Dread

Metroid Dread

Premiera: 08 października 2021
SWITCH

Metroid Dread to kolejna, piąta już część kultowej marki zapoczątkowanej jeszcze w latach 80-tych XX-wieku. Za wyprodukowanie gry odpowiada studio Mercury Steam Entertain...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosLucas-AT   @   19:11, 18.06.2024
Nintendo naprawdę chce Switchem przebić sprzedaż PS2 - to już tylko kwestia czasu. Direct nie zawiódł. Wciąż są gry - paliwo platformy.

Metroid Prime 4 przez chwilę pachnie nowym sprzętem i pewnie będzie cross-genem.

Cieszy remaster Donkey Konga z Wii, ale od premiery Donkey Kong: Tropical Freeze minęło już 10 lat, a gra ukazała się pierwotnie jeszcze na Wii U. Gdzie nowa część? To platformówka, nie kolejne GTA. Jeśli nową część tworzą z myślą o następcy Switcha to im wybaczę.

Super, że Switch pożegna się z przytupem.