Still Wakes the Deep - horror na platformie wiertniczej zbiera dobre recenzje

Nie będzie to przygodówka roku, ale warto zagrać dla ciekawego settingu.

@ 17.06.2024, 16:24
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc, ps5, xbox x/s

Still Wakes the Deep - horror na platformie wiertniczej zbiera dobre recenzje

W sieci pojawiły się pierwsze recenzje Still Wakes the Deep, ciekawie zapowiadającej się przygodowej gry akcji na motywach horroru. Gra zbiera całkiem niezłe oceny.

Za produkcję odpowiedzialne jest doświadczone studio The Chinese Room (Dear Esther, Evrybody's Gone to the Rapture). Developrzy wykreowali kolejną klimatyczną przygodówkę, w której akcja przenosi nas do lat 70. ubiegłego wieku, na mroczne wody w pobliżu wybrzeży Szkocji.

Gra posiada na ten moment średnią ocen 75/100 punktów na platformie metacritic.com, zebraną na podstawie 17 recenzji. Królują oceny 7/10 i 8/10, co oznacza udaną produkcję.

Recenzenci chwalą Still Wakes the Deep za unikalną tematykę i świetny klimat, a także gęstą atmosferę. Gra nie jest jednak typowym horrorem i raczej rzadko nas wystraszy, ale przez niemal całą rozgrywkę towarzyszy nam poczucie zagubienia i niepewności. Osoby, które nie przepadają za typowymi jump-scare, powinny być zadowolone.

Recenzje Still Wakes the Deep:

  • TheSixthAxis - 9/10
  • Games.cz - 8.2/10
  • PushSquare - 8/10
  • IGN.de - 8/10
  • Good is a Geek - 8/10
  • VGC - 8/10
  • WellPlayed - 7.5/10
  • Metro - 7/10
  • Spazio Games - 7/10
  • Twifinite - 6/10

Gameplay w Still Wakes the Deep jest mocno liniowy i gra w zasadzie prowadzi nas po sznurku. Rozgrywka nie jest specjalnie urozmaicona - brakuje ciekawszych zagadek środowiskowych, więc raczej należy nastawić się na typowy symulator chodzenia. Opowiedziana w tytule historia według oceniających jest całkiem ciekawa, ale końcówka może lekko rozczarowywać - bo nie odpowiada na część pytań. Jest tutaj jednak kilka mocniejszych, dramaturgicznych momentów. Bardzo dobrze wypada także oprawa wizualna, przygotowana w fotorealistycznym stylu. Wrażenie robi także projekt samej Beira D, czyli mrocznej platformy wiertniczej po której się poruszamy.

Still Wakes the Deep jest dość krótką, ale intensywną grą - ukończymy ją w około 5 godzin. Tytuł będzie już dziś można kupić na Steam oraz w PlayStation Store / Xbox Store, a subskrybenci Xbox Game Pass mogą ograć go za darmo w ramach abonamentu.Sprawdź także:
Still Wakes the Deep

Still Wakes the Deep

Premiera: 18 czerwca 2024
PC, PS5, XBOX X/S

Still Wakes the Deep to eksploracyjna gra przygodowa utrzymana konwencji horroru z perspektywy pierwszej osoby. Za projekt odpowiada studio The Chinese Room odpowiedzialn...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
1 kudosBarbarella.   @   16:30, 17.06.2024
I fajnie. Dobrych gier z dreszczykiem nigdy za wiele.
0 kudosLabrio   @   19:46, 17.06.2024
Horror? Serio? moze na VR by mialo jakies emocje ale tak to meh
Juz bardziej sie przestraszylem jak na YT debil rusek skoczył do zbiornika z olejem silnikowym i nie mogl pozniej sie domyc karczerem Szczęśliwy
0 kudosBarbarella.   @   20:31, 17.06.2024
Cytat: Labrio
debil rusek skoczył do zbiornika z olejem silnikowym i nie mogl pozniej sie domyc karczerem

Ale za to nic mu nie zgrzytało. Uśmiech
Cytat: Labrio
Horror? Serio? moze na VR by mialo jakies emocje ale tak to meh

Dobry horror wieczorem w słuchawkach potrafi mnie nastraszyć ale taki który straszy bardziej klimatem i oczekiwaniem na na to co się wydarzy a nie co chwila wyłażącymi maszkarami.
0 kudosLabrio   @   21:23, 17.06.2024
Chyba do mnie tez bardziej przemawia klimat i wyczekiwanie. Prawda jest taka ze nie kazdy umie zrobic maszkare taka jak trzeba.