Patriot przekracza granice na targach Computex. Rekordowo wydajne pamięci DDR5 i dyski SSD

Firma Patriot zaprezentowała na targach Computex wyjątkowo wydajne pamięci DDR5 oraz dyski SSD.

@ 14.06.2024, 11:28
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, sprzęt

Patriot przekracza granice na targach Computex. Rekordowo wydajne pamięci DDR5 i dyski SSD

Firma Patriot zaprezentowała na targach Computex w Tajpej na Tajwanie kilka nowych konstrukcji. Zdecydowanie najwięcej uwagi przyciągały ultraszybkie pamięci RAM oraz dyski SSD osiągające niebywałe wręcz prędkości.

Pierwsza nowość to pamięci Viper Xtreme 5 DDR5. Seria ta została nominowana do nagrody w kategorii „Najlepsza seria pamięci systemowych” podczas 10. dorocznej edycji European Hardware Awards, co stanowi potwierdzenie jej wyśmienitej wydajności. Pamięci te osiągają standardowo prędkość do 8200 MT/s, a po podkręceniu nawet 11500 MT/s.

W ramach ścisłej współpracy z MSI, Patriot opracował serię pamięci Viper Xtreme 5 RGB DDR5 MPOWER stworzoną z myślą o graczach, entuzjastach i overclockerach. Już fabrycznie oferuje ona zawrotną prędkość do 8000 MT/s i pojemność do 48 GB, zapewniając najwyższy poziom wydajności dla gamingowych platform i stacji roboczych.

Druga nowość to dysk SSD Viper PV573, dysponujący wsparciem dla PCIe 5.0 oraz prędkościami  odczytu/zapisu na poziomie 14 000/12 000 MB/s. Dysk ten na nowo definiuje prędkość transferu danych. High-endowy nośnik danych M.2 2280, wyposażony został w kontroler PCIe Gen5 i pamięci NAND o prędkości 2400 MT/s. Oferuje pojemność do 4 TB w ultracienkiej konstrukcji, idealnej do komputerów użytkowników oczekujących najwyższej wydajności.

Na targach zaprezentowano także Viper PD573, dysk SSD PCIe 5.0 bez pamięci DRAM, zapewniający takie same prędkości sekwencyjnego odczytu/zapisu, czyli do 14 000/12 000 MB/s. Dzięki pojemności do 16 TB i zwiększonej efektywności energetycznej, idealnie nadaje się on do zastosowań mobilnych i urządzeń zasilanych akumulatorem. Oba dyski SSD oferują zaawansowaną korekcję błędów i obsługę branżowych standardów.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?