Akcja Gears of War: E-Day obejmuje kilka dni

Deweloperzy chcieli, by gracze doświadczyli każdego dnia katastrofy, która miała miejsce podczas tytułowego E-Day.

@ 13.06.2024, 17:25
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, xbox x/s

Akcja Gears of War: E-Day obejmuje kilka dni

Gears of War: E-Day zostało zapowiedziane kilka dni temu, natychmiast wzbudzając spore zainteresowanie graczy. Z ujawnionych do tej pory informacji wynika, że będzie to prequel, którego akcja przeniesie nas na planetę Sera, do miasta Kalona, dokładnie 14 lat przed wydarzeniami z pierwszej części oryginalnej trylogii. Historia będzie obejmować kilka dni tzw. E-Day, czyli momentu pojawienia się Szarańczy.

"To nie jest jeden dzień, to kilka dni. Ale chodzi o konkretne wydarzenie, tak samo, jak o konkretne postaci z tego wydarzenia, wiecie... przygotowujące się do tego wydarzenia, uczestniczące w jego każdej minucie przez kilka dni, które przenoszą nas do miasta i widzimy wszystko ich oczami. Zarówno to, co dzieje się z nimi, jak i to co dzieje się z miastem oraz ludźmi dookoła nich", powiedział kreatywny dyrektor Gears of War: E-Day, Matt Searcy.

Gears of War: E-Day większy nacisk kłaść ma na elementy horroru charakterystyczne dla pierwszej gry. Ważna będzie tu też destrukcja otoczenia, nowy system animacji, ray-tracing i wiele innych zaawansowanych technik generowania oprawy wizualnej. Twórcy obiecują grafikę aż 100-krotnie bardziej upakowaną detalami niż dotychczas.

Gears of War: E-Day dostępne będzie na PC oraz Xboksach Series X|S. Na razie nie ma ono daty premiery, ale jak tylko się to zmieni, będziemy Was informować. Tymczasem przejrzyjcie wiadomości, które zgromadziliśmy w naszej encyklopedii.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   17:47, 13.06.2024
Czyli gra się zacznie w momencie tuż przed najazdem? Jeżeli tak to super. Przypomniał mi się pierwszy Crysis i to napięcie w oczekiwaniu na to co się wydarzy.
0 kudosAqix   @   13:05, 14.06.2024
Wybranie Emergency Day, jako momentu, w którym dzieje się akcja gry, było najlepszym co mogli zrobić. Tym bardziej, że cięższy klimat ma być (pewnie będzie przedstawiona śmierć dzieci Doma😞). Jedna z najbardziej oczekiwanych przeze mnie gier (pierwsza jest Masa Effect 😃).