Assassin's Creed: Shadows - większość zawartości gry będzie można przejść obojgiem bohaterów

Podniesione przez jednego bohatera wyposażenie będzie dostępne też dla drugiego, więc protagoniści będą rozwijać się wspólnie.

@ 13.06.2024, 16:26
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps5, xbox x/s

Assassin's Creed: Shadows - większość zawartości gry będzie można przejść obojgiem bohaterów

Assassin's Creed: Shadows będzie prawdopodobnie jedną z największych premier końcówki bieżącego roku. Deweloperzy, wiedząc to, regularnie publikują nowe informacje na temat projektu, a za kolejne szczegóły odpowiada zastępca reżysera gry, Simon Lemay-Comtois, który wziął udział w wywiadzie dla VG247.

Lemay-Comtois podczas rozmowy ze wspomnianą ekipą opowiedział co nieco na temat tego, jak podzielona została zawartość pomiędzy dwoma bohaterami Assassin's Creed: Shadows. Okazało się, że większość zadań oraz aktywności będzie się dało przejść dowolnym protagonistą.

"Bardzo zainteresowani byliśmy pomysłem wykorzystania dowolnego buildu postaci. Więc zaraz na początku mówiliśmy "Wiemy, że chcemy skradanie, wiemy, że chcemy walkę, ale nie chcemy, aby gracze przełączali się pomiędzy postaciami w dowolnym momencie".

"Broń, którą posiadasz, pancerz, który posiadasz, jest tym, co pomaga Ci poradzić sobie z napotkaną sytuacją. Musisz oddalić się od napotkanego problemu, jeśli chcesz cokolwiek zmienić. Szybko stało się jasne, że shinobi i samuraj będą dwiema idealnie pasującymi postaciami, przez co obaj bohaterowie różnią się od siebie".

A co jeśli gracze będą chcieli się oddać jednej postaci od początku do końca? Lemay-Comtois potwierdził, że znaczna część wątku fabularnego jest dostępna dla dowolnego bohatera i nie ma pomiędzy nimi muru. Jeśli podniesiesz wyposażenie dla drugiego bohatera, będzie on dla niego dostępny.

"To podejście stawiające na równowagę. Większość zawartości da się przejść dowolną postacią i nie ma blokady wskazującej, że dany przedmiot jest dla Naoe. Fabularne fragmenty skupiają się na bohaterach, ale reszta gry jest otwarta. Progresja zachęca Cię do przełączania się pomiędzy postaciami, ponieważ grając jako jeden z bohaterów podnosisz wyposażenie dla drugiego. Obaj postępują wzajemnie, co eliminuje obawy dotyczące grindu".

Premiera Assassin's Creed: Shadows zaplanowana została na 15 listopada, a grać będziemy wówczas na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox Series X|S oraz PlayStation 5.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   17:54, 13.06.2024
Niewiele zrozumiałam z tego co tak tłumaczyli. Żeby poznać całą fabułę trzeba będzie dwa razy przejść grę czy nie?
0 kudosMicMus123456789   @   18:26, 13.06.2024
Za czasów Ezio wszystko było prostsze Dumny Ezio mógł skradać się jak chciał i walczył jak chciał, nie trzeba było rozdzielać ról, a do tego nosił tonę gadżetów zwłaszcza w dwójce Szczęśliwy
0 kudosBarbarella.   @   18:35, 13.06.2024
No i był wielkim kolekcjonerem i znawcą malarstwa. Dumny