LEGO Horizon Adventures - znamy długość gry i pierwsze detale na temat fabuły

Reżyser narracji gry, James Windeler, twierdzi, że granie w LEGO Horizon Adventures będzie niczym uczestniczenie w filmie LEGO z postaciami z Horizon.

@ 13.06.2024, 15:32
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps5

LEGO Horizon Adventures - znamy długość gry i pierwsze detale na temat fabuły

Tegoroczny line-up gier nie jest jakoś przesadnie emocjonujący, przynajmniej jeśli mówimy o grach 1st party. Wyróżnia się w nim na pewno LEGO Horizon Adventures, czyli kolejna klockowa adaptacja gry, tym razem oparta na uniwersum Horizon: Zero Dawn.

Wiele kwestii dotyczących LEGO Horizon Adventures nie zostało jeszcze ujawnionych, ale z tego, co nam zdradził reżyser narracji, James Windeler, przygotować powinniśmy się na niezbyt długą, ale emocjonującą przygodę. Zabawa ma przypominać branie udział w filmie LEGO, którego akcja toczy się w świecie Horizon.

Z informacji ujawnionych przez dewelopera wynika, że LEGO Horizon Adventures nie będzie przesadnie długie. BY dobrnąć do końca, trzeba będzie poświęcić mniej więcej 7 do 8 godzin, choć będzie możliwe też wielokrotne przechodzenie całej opowieści.

"To nie jest wiernie odzwierciedlona historia, ani parodia. Chcieliśmy pobawić się trochę z tą marką, chcieliśmy spożytkować wyjątkowy humor charakterystyczny dla gier LEGO".

"Chcieliśmy ponadto upewnić się, że gra trafi do szerokiego grona odbiorców. Nie chcieliśmy tworzyć całej gry w otwartym świecie. Opowiedzieliśmy historię, która miała w sobie część ducha oryginału, część wątków... To bardziej rodzaj inspiracji".

Ze względu na powyższe, deweloperzy nieco mniejszy nacisk położyli na bardziej poważne kwestie, jak np. zmiana klimatu. Fabuła miała być mniej skomplikowana i mniej poważna niż w przypadku dwóch pierwszych części serii. Poważne kwestie są poruszane, ale nie są tak istotne, jak w Zero Dawn oraz Forbidden West.

Premiera LEGO Horizon Adventures będzie miała miejsce pod koniec bieżącego roku, a zagramy na PC, PS5 oraz Switchu. Na razie nie znamy konkretnego terminu.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMicMus123456789   @   16:55, 13.06.2024
Lego w końcu ma bawić, a nie być poważna czy pompatyczne.