Phantom Blade Zero nie jest grą soulslike, demo jeszcze nie jest gotowe

Niektórzy gracze mieli już możliwość sprawdzić demo Phantom Blade Zero, ale nie jest ono jeszcze gotowe dla wszystkich.

@ 12.06.2024, 17:46
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps5

Phantom Blade Zero nie jest grą soulslike, demo jeszcze nie jest gotowe

Studio S-Game pracuje nad ciekawie zapowiadającą się grą akcji pt. Phantom Blade Zero. Mimo że na materiałach filmowych rozgrywka może przypominać tytuły z gatunku soulslike, w rzeczywistości deweloperzy opracowują coś innego, o czym przekonały się osoby, które miały już przyjemność sprawdzić demo.

"Osoby, które sprawdziły już demo, powinny wiedzieć, że to nie jest gra soulslike", wyjaśnili twórcy w specjalnym FAQ. "Warto podkreślić raz jeszcze, że naszym planem nie było przygotowanie kolejnego soulslike. Chcemy system walki oparty na combosach, pojedynki, które są szybkie, satysfakcjonujące i podnoszące poziom adrenaliny".

Twórcy następnie wyjaśnili, że choć nie mamy do czynienia z grą soulslike, inspirowano się niektórymi grami z biblioteki From Software. Niektóre pomysły, jak np. wiele ścieżek progresji, wielopoziomowe mapy oraz skróty zaczerpnięto właśnie z nich.

"Czerpaliśmy inspiracje z gier soulslike, wykorzystując m.in. wielopoziomowe mapy, wiele ścieżek progresji, ukryte przedmioty oraz lokacje, ale podobieństwa na tym się kończą. Będzie wybór poziomu trudności i nie będzie konieczności mierzenia się z respawnującymi wrogami, gdy umrzesz lub wejdziesz w interakcję z checkpointem".

W FAQ jest ponadto informacja o tym, że demo Phantom Blade Zero nie jest jeszcze gotowe na to, by większa liczba graczy mogła je sprawdzić. W tym momencie jest ono oferowane tylko w ramach kontrolowanego środowiska, czyli np. w trakcie sesji z dziennikarzami.

Phantom Blade Zero dostępne będzie na PC oraz PS5, ale na razie nie ma ono jeszcze daty premiery. Jak tylko się to zmieni, będziemy Was oczywiście informować.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   18:39, 12.06.2024
Dla mnie to dobra wiadomość bo klimatycznie bardzo mi się to podoba. Uśmiech
0 kudosmrPack   @   20:59, 12.06.2024
Tym bardziej jestem zainteresowany. Już taki Stellar Blade zapożyczył nieco z Soulsów, ale nie był tak hardkorowy i upierdliwy.