Gears of War: E-Day to nie spin-off, ukształtuje ono przyszłość serii

Prequel pierwszego Gears of War będzie wstępem do całkiem nowej, bardziej rozbudowanej przygody.

@ 11.06.2024, 16:27
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, xbox x/s

Gears of War: E-Day to nie spin-off, ukształtuje ono przyszłość serii

Gears of War: E-Day zostało niedawno ujawnione, a Microsoft postanowił podkreślić w ostatnim wywiadzie dla Xbox Wire, że nie będzie to jedynie jednorazowy spin-off. Projekt będzie całkiem nowym rozdaniem. Stanowić ma swoisty wstęp do tego, co czeka nas w przyszłości.

"Ważne jest dla nas to, że Gears of War: E-Day nie jest spin-offem, ale całkiem nową odsłoną serii, umiejscowioną nieco wcześniej w czasie. Wydarzenia gry nie tylko stanowią opowieść o pochodzeniu dwóch wielbionych postaci, ale również nadają kontekst temu okresowi i będą pojawiać się w historiach, które nadejdą w przyszłości".

"W E-Day Szarańcza nie jest przeciwnikiem, z którymi nasi bohaterowie są zaznajomieni. To tajemniczy, niebezpieczny i przytłaczający wróg - niepojęte zagrożenie, z którym Marcus, Dom oraz reszta mieszkańców planety Sera musi się nauczyć radzić, nim będzie za późno. Wszystko, co dzieje się w E-Day ukształtuje przyszłość serii Gears of War".

Nicole Fawcette, dyrektorka marki Gears of War, dodała ponadto, że The Coalition wcześniej czy później wróci do końcówki Gears 5, która pozostawiała więcej pytań niż odpowiedzi, ale na razie deweloperzy się tym nie zajmują. Gears of War: E-Day było po prostu zbyt dobrą okazją do dalszego rozwoju cyklu.

"Jesteśmy bardzo dumni z Gears 4 oraz Gears 5 i z opowieści, jakie przygotowaliśmy. Nie wycofujemy się z tego wątku w żadnym razie. Ale w tym momencie mieliśmy okazję napisania naszego kolejnego kroku i uznaliśmy, że nie możemy tego odpuścić".

Gears of War: E-Day nie ma jeszcze daty premiery, ale zadebiutuje ono na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox Series X|S.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosAqix   @   08:15, 12.06.2024
Robiąc prequel podjęli najlepszą decyzję jaką mogli podjąć. W czasie E-day Fenix ma 22 lata...spokojnie na przestrzeni 14 lat (po takim czasie zaczyna się pierwsza część gry) spokojnie mogą stworzyć nową trylogię a potem zrobić zwieńczenie historii częścią 6 Uśmiech Ale to będzie rzeźnia....nie mogę się doczekać i chyba odświeżę sobie znowu trylogięSzczęśliwy
0 kudosBarbarella.   @   08:40, 12.06.2024
Cytat: Aqix
chyba odświeżę sobie znowu trylogię

Ja na peceta kupiłam niedawno Trylogię tylko trochę inna jest bo składa się z Jedynki, Czwórki i Piątki. Zdziwiony Będę miała dużą lukę w tej historii.