Xbox przeniesie więcej gier na inne platformy

Phil Spencer twierdzi, że wiele gier z Xboksa debiutować będzie na innych platformach.

@ 11.06.2024, 16:08
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps5, xbox x/s

Xbox przeniesie więcej gier na inne platformy

Microsoft zgromadził w ostatnich latach wiele studiów deweloperskich, a w związku z tym gracze zaczęli się zastanawiać czy ich ulubione marki w pewnym momencie nie znikną z preferowanych przez nich platform. Jak się jednak okazuje, Microsoft chce jeszcze wydawać więcej gier na konkurencyjnych systemach. Tak przynajmniej twierdzi szef gamingu w spółce, Phil Spencer.

"Zobaczycie więcej naszych gier na większej liczbie platform. Uważamy, że będzie to z korzyścią dla marek, które budujemy", powiedział Spencer w trakcie rozmowy z IGN.

Spencer jednocześnie nie zdradził o jakie platformy oraz gry chodzi, a w związku z tym nie sposób powiedzieć, czy Microsoft zamierza więcej nadchodzących projektów przerzucić na PlayStation 5 czy może np. tylko na Switcha lub jego następcę.

Gracze na pewno chętnie zobaczyliby np. DOOM: The Dark Ages na PS5. Na razie zapowiedziano tylko wersje dla PC oraz XS, co automatycznie wyklucza znaczą część fanów cyklu.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosAqix   @   09:34, 12.06.2024
W czasach kiedy konsole były budowane indywidualnie tworząc własne procesory, korzystające z własnych technologii exy były jak najbardziej "obowiązkowe". Teraz w czasach kiedy konsole są tak naprawdę komputerami, korzystającymi z podobnych technologicznie podzespołów umożliwiających łatwiejsze wypuszczanie gier na inne systemy wcale nie jestem zdziwiony, że nawet PlayStation zaczęło gry wypuszczać na PC'ty...Xbox dąży do tego, żeby jak najwięcej gier wychodziło na jak najwięcej platform.Co z jednej strony jest dobre...bo zakończy zbędne wojny o kawałek plastiku Uśmiech
0 kudosBarbarella.   @   10:04, 12.06.2024
Cytat: Aqix
nawet PlayStation zaczęło gry wypuszczać na PC'ty...Xbox dąży do tego, żeby jak najwięcej gier wychodziło na jak najwięcej platform.Co z jednej strony jest dobre...bo zakończy zbędne wojny o kawałek plastiku

Jak zrobią więcej exów to sprzedadzą więcej konsol a mniej gier, jak zrezygnują z exów to sprzedadzą więcej gier ale mniej konsol. Co się bardziej opłaca? Nie mam pojęcia i zresztą wali mnie to. Ja na pececie i tak mam największy wybór. Szczęśliwy Myślę jednak że te wojenki nie są takie złe bo są jakimś motorem postępu, rozwoju.