Gears of War: E-Day będzie liniowe; akcja przeniesie nas do miasta Kalona

W przypadku Gears 5 deweloperzy eksperymentowali z bardziej otwartymi przestrzeniami. W przypadku Gears of War: E-Day twórcy powrócą do w pełni liniowych lokacji.

@ 11.06.2024, 15:56
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, xbox x/s

Gears of War: E-Day będzie liniowe; akcja przeniesie nas do miasta Kalona

Marka Gears of War jest dla Microsoftu bardzo ważna, a w związku z tym regularnie otrzymujemy kolejne przygody w opracowanym dla niej uniwersum. Najnowsza odsłona cyklu nosi tytuł Gears of War: E-Day i wszystko wskazuje na to, że będzie powrotem do korzeni. Deweloperzy kończą z eksperymentowaniem. Postawią na sprawdzone rozwiązania, a jednocześnie zaoferują nam technologiczne arcydzieło.

Szefowa marki Gears of War, Nicole Fawcette, rozmawiała niedawno z redakcją Game File, a podczas wywiadu zapytana została o charakter poziomów. Okazuje się, że lokacje w Gears of War: E-Day będą liniowe. Nie będzie więc połowicznie otwartych poziomów.

Akcja przeniesie nas do miasta Kalona, które deweloperzy zamierzają całkowicie zdemolować z wykorzystaniem silnika graficznego Unreal Engine 5. Fawcette podkreśliła ponadto, że ważna będzie przemoc. Będą też melancholijne akcenty, przerywające dynamiczną i niebywale szybką akcję, z której słynie seria Gears of War.

"To bardzo wrażliwe postaci", powiedziała Fawcette odnosząc się do bohaterów gry. "Myślę, że to bardzo współczesne spojrzenie na te dwie postaci. Niosą na barkach ciężar, co tworzy pewien rodzaj napięcia w ich relacjach".

"Masz tę intymną opowieść na tle tego, co dzieje się w trakcie tego apokaliptycznego okresu. Myślę, że dla fanów będzie to naprawdę głębokie doświadczenie, w trakcie którego będą badać więź pomiędzy postaciami, zmieniającą się w miarę upływu czasu".

Gears of War: E-Day opracowywane jest z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach Xbox Series X|S. Nie ma ono na razie konkretnej daty premiery, ale otrzymało efektowny zwiastun - koniecznie się z nim zapoznajcie.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMicMus123456789   @   16:14, 11.06.2024
I dla takiej gry warto kupić konsolę, szkoda tylko, że w przypadku MS jest to jedna, góra dwie gry na generację obecnie.
0 kudosBarbarella.   @   16:24, 11.06.2024
No ja na szczęście nie muszę kupować konsoli. Szczęśliwy Ciekawe czy faktycznie będzie taka głębia psychologiczna w postaciach jak twierdzi ta Fawcettka. Chętnie to sprawdzę....kiedyś. Uśmiech
0 kudosIgI123   @   21:20, 11.06.2024
Bardzo dobrze że wracają do korzeni, myślałem że Gearsami od czasu 3 już się nigdy nie będę jarał. Liniowe etapy wpłyną pozytywnie na natężenie akcji. Tak jak zrezygnowanie z krindżowej bandy dzieciaków wpłynie pozytywnie na historię. Fajnie będzie zobaczyć to duo kiedy dopiero formowała się ich przyjaźń.
0 kudosAqix   @   08:27, 12.06.2024
I bardzo kurka dobrze. Siła Gears'ów zawsze była mocna liniowo prowadzona fabuła...że tak powiem "po sznurku". Od otwartych światów są inne gry i również uważam, że openworld w tej grze jest zbędny. Pomimo, że piątkę przeszedłem i bardzo dobrze się przy niej bawiłem, to te większe połacie terenu poprostu potrafiły wybić z immersji...
0 kudosAqix   @   08:34, 12.06.2024
Cytat: IgI123
Tak jak zrezygnowanie z krindżowej bandy dzieciaków wpłynie pozytywnie na historię. Fajnie będzie zobaczyć to duo kiedy dopiero formowała się ich przyjaźń.

W sumie taka ciekawostka...w E-day Marcus ma 22 lata i jest w wieku tych "dzieciaków" biegających w Gearsach 5 ;) Czyli teraz też będziesz biegał bandą "dzieciaków" jak to ująłeś;)
0 kudosBarbarella.   @   09:01, 12.06.2024
"Dzieciaki" przynajmniej nie marudzą jak na przykład Geralt w "Dzikim Gonie" co godzina narzekający "za stary już na to jestem". Zadziorny
0 kudosIgI123   @   12:01, 12.06.2024
Cytat: Aqix
W sumie taka ciekawostka...w E-day Marcus ma 22 lata i jest w wieku tych "dzieciaków" biegających w Gearsach 5 ;) Czyli teraz też będziesz biegał bandą "dzieciaków" jak to ująłeś;)
Są dzieciaki i dzieciaki. Pewnie, jak zatrudnią do pisania dialogów tych samych ludzi co w Gears 5 to popsują Marcusa i Doma. Ale skoro wracają do starych rozwiązań to widzą co nie grało, i zrobią tak żeby było dobrze.
Dodaj Odpowiedź