Xbox powinien mieć handhelda, twierdzi Phil Spencer

Szef gamingu w Microsofcie uważa, że spółka powinna zainwestować w przenośną konsolę, która mogłaby odpalać gry natywnie, a nie streamować je z chmury.

@ 11.06.2024, 15:16
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps5, xbox x/s

Xbox powinien mieć handhelda, twierdzi Phil Spencer

Szef gamingu w Microsofcie, Phil Spencer, rozmawiał niedawno na temat przyszłości gier na konsolach Xbox. Zapytany o przenośną konsolę spółki z Redmond powiedział, że "powinna ona mieć handhelda". Jednocześnie jednak podkreślił, że niczego oficjalnie nie potwierdza.

"Lubię moje ROG Ally, moje Lenovo Legion oraz mój Steam Deck", powiedział Spencer. "Myślę, że granie lokalnie jest bardzo ważne", dodał nawiązując do możliwości streamingu z chmury.

"Nie chcę nic powiedzieć. Musicie porozmawiać z Sarah. Sarah Bond, naszą szefową Xboksa. Ale nasza przyszłość, jeśli chodzi o sprzęt jest całkiem świetna. Praca, którą robi ekipa z różnymi projektami, różnymi metodami grania, jestem bardzo podekscytowany".

"Nadejdzie czas, gdy będziemy w stanie powiedzieć coś więcej na temat platformy i nie mogę się doczekać oddania jej w Wasze ręce".

Plotki na temat przenośnego Xboksa krążą w sieci od dłuższego czasu. Choć na razie niczego konkretnego nie zapowiedziano, handheld mogący natywnie odpalać gry z konsol stacjonarnych na pewno cieszyłby się sporą popularnością wśród graczy. Potencjał jest tu ogromny, więc nie tylko Microsoft, ale także Sony najpewniej wkrótce zapowie też przenośne PlayStation.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosAqix   @   08:39, 12.06.2024
Ja jestem za...takiego ręcznego Xboxa z ekranem 8" OLED i wstawionego w przepołowionego pada z dużą bateria pozwalającą na chociaż 3h grania natywnie i z 8-10h w chmurze....pierwszy w kolejce stojęSzczęśliwy Jakby jeszcze chłodzenie ogarnęli, że nie hałasowałoby jak drony śmigające ludziom nad głowami nad polskim morzem...jestem za!