Po Ubisoft Forward nadal nic nie wiemy na temat Beyond Good & Evil 2

Beyond Good & Evil 2 nie pojawiło się na ostatnim wydarzeniu Ubisoftu. Nie wiadomo, co dzieje się w tym momencie z grą.

@ 11.06.2024, 10:38
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
pc, ps5, xbox x/s

Po Ubisoft Forward nadal nic nie wiemy na temat Beyond Good & Evil 2

Beyond Good & Evil 2 ominęło ostatnie wydarzenie Ubisoft Forward, na którym firma nawet nie napomknęła o tym tytule, który jest przecież przygotowywany od wielu generacji. Ostatni raz cokolwiek słyszeliśmy w ubiegłym roku, ale i tak nie były to jakieś konkretne informacje. Z kolei w 2020 roku z Ubisoftu odszedł twórca projektu Michael Ancel.

Wracając do roku 2023, deweloperzy, studio Ubisoft Montpellier było przedmiotem dochodzenia w sprawie bezprecedensowego poziomu stresu, chorób pracowników oraz odejścia dyrektora zarządzającego. Oberwało się więc samemu projektowi, który jest przeciągany od wielu, wielu lat. Pierwsza część pojawiła się jeszcze na PlayStation 2, a później przez kolejne generacje produkcja "dwójki" była przesuwana i restartowana.

Premiera przedsięwzięcia była zaplanowana na początek 2024 roku, o czym Ubisoft informował w listopadzie ubiegłego roku. W tym roku obchodzimy już 20-lecie Beyond Good & Evil, ale cykl pamiętają raczej tylko zagorzali fani i gracze, którzy wychowywali się na PlayStation 2.


Sprawdź także:
Beyond Good & Evil 2

Beyond Good & Evil 2

Premiera: 2030
PS4, XBOX ONE, PC

Beyond Good & Evil 2 to prequel pierwszej odsłony cyklu, w której główną bohaterką była kobieta o imieniu Jade. Za powstanie projektu odpowiada firma Ubisoft, a na jej cz...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosAqix   @   13:19, 11.06.2024
Po co oni jeszcze męczą się z tą grą, która prawdopodobnie i tak zostanie skasowana (albo już została, tylko nic nie wiemy o tym)...lepiej nowego Raymana by zrobili...najlepiej w takiej formie jak Origin i Legends Szczęśliwy
0 kudosBarbarella.   @   09:46, 14.06.2024
Widzę że w naszej Encyklopedii data premiery tej gry to 2030 rok, no to jeszcze sporo czasu jest.
W Jedynkę nie grałam, próbowałam ale mam angielską wersję gry z CD Action i niewiele z tego kumałam. Można co prawda ściągnąć spolszczenie, nawet oficjalne Cenegi ale już mi się nie chce do tego wracać. Gdyby Dwójka wyszła w tym stuleciu to bym jednak chciała zagrać.
0 kudosdabi132   @   20:59, 14.06.2024
Sami nie wiedzą jak chcą, żeby ta gra wyglądała. Trailer z 2017 roku był fajny, ale widocznie stwierdzili, że gra trafi tylko do wąskiego grona, zamiast być produkcją dla wszystkich. Ubisoft już szoruje po dnie i niedługo do tego dna dobijać bedzie się od spodu.