Sony usunęło kontrowersyjny wywiad z Neilem Druckmannem

Sony stwierdziło, że w ostatnim wywiadzie źle zinterpretowane zostały słowa Neila Druckmanna, a przez to całą konwersację postanowiono usunąć.

@ 30.05.2024, 12:33
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, ps5

Sony usunęło kontrowersyjny wywiad z Neilem Druckmannem

W ostatnim czasie dwukrotnie pisaliśmy na temat słów Neila Druckmanna ze studia Naughty Dog. Najpierw o tym, że kolejna gra studia ma zredefiniować mainstreamowy gaming, a potem o tym, że wypowiedzi Druckmanna zostały przez organizatorów wywiadu, firmę Sony, mocno zmanipulowane. Japończycy finalnie postanowili wywiad usunąć z sieci i przeprosić społeczność graczy.

Widząc jak duże zamieszanie wzbudził wywiad, Sony postanowiło go całkowicie usunąć. Nie znajdziecie go już na oficjalnej stronie spółki, a zamiast rozmowy z deweloperem jest krótka wiadomość, z której dowiadujemy się, że artykuł zawierał "znaczące błędy i źle przygotowane wypowiedzi, które nie odzwierciedlały perspektyw oraz wartości" Neila Druckmanna, "włączając w to tematy dotyczące narracji, technologi, AI oraz przyszłych projektów".

"Przepraszamy Neila za niewłaściwe odczytanie jego słów oraz jakikolwiek negatywny wpływ tego wywiadu na niego oraz jego ekipę. We współpracy z Naughty Dog oraz SIE usunęliśmy wywiad".

Ciekawe czy ze względu na zamieszanie osoby odpowiedzialne za wywiad wyciągną ze swoich błędów jakiekolwiek wnioski. Sytuacja z Druckmannem na pewno nie nastraja optymistycznie do tego typu oficjalnych publikacji, niepochodzących od portali, tudzież magazynów związanych z gamingiem.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   13:55, 30.05.2024
No no. Łukaszenką czy jakimś Kim Dzongiem zapachniało. Dobrze że reżim Sony jakichś ninja nie nasłał na tego Druckmanna.