Conscript to nowy retro survival horror, którego akcja toczy się podczas pierwszej wojny światowej

W Conscript gracze wcielą się we francuskiego żołnierza, poszukującego w trakcie Bitwy pod Verdun zaginionego brata.

@ 29.05.2024, 12:04
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, switch, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Conscript to nowy retro survival horror, którego akcja toczy się podczas pierwszej wojny światowej

Catchweight Studio, we współpracy z Team17, przygotowuje ciekawie zapowiadający się retro survival horror, którego akcja toczy się w czasie pierwszej wojny światowej, a dokładnie w trakcie Bitwy pod Verdun. Projekt został zatytułowany Conscript

Conscript to nieduże przedsięwzięcie indie, którego twórcy stawiają przede wszystkim na klimat. Oferuje ono kamerę umieszczoną w rzucie izometrycznym, czyli ponad mapą. Z jej pomocą eksplorujemy rozbudowane lokacje, walczymy z napotkanymi przeciwnikami i staramy się korzystać z wyposażenia, występującego w lokacjach.

Jeśli chodzi o założenia fabularne, głównym bohaterem Conscript jest francuski żołnierz, który próbował będzie przetrwać Bitwę pod Verdun, a przy okazji odnaleźć zaginionego brata. Będzie to wymagało oczywiście przetrwania, ale w tym momencie nie wiemy na jakie mechaniki survivalowe postawią twórcy.

Conscript zadebiutuje jeszcze w tym roku, a grać będziemy na komputerach osobistych i wszystkich wciąż aktywnych konsolach. Demo gry pojawi się na Steam w dniu 10 czerwca.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   18:04, 29.05.2024
Fajna ciekawostka no ale dla mnie tylko ciekawostka. Raczej w coś takiego nie zagram. Budzi lekkie skojarzenia z Amnesią The Bunker.