Remaki Resident Evil Zero oraz Code Veronica będą dostępne na konsoli Switch 2

Znany insider twierdzi, że nadchodzące remaki Resident Evil Zero oraz Code Veronica będą natywnie wspierać konsolę Switch 2.

@ 29.05.2024, 11:00
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, switch, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Remaki Resident Evil Zero oraz Code Veronica będą dostępne na konsoli Switch 2

Pisaliśmy wczoraj o tym, że Capcom prawdopodobnie nie przygotowuje remaków Resident Evil 1 oraz Resident Evil 5, a zamiast tego opracowuje odświeżone wersje Resident Evil Zero oraz Code Veronica. Dziś dowiedzieliśmy się, że oba projekty mogą zadebiutować natywnie na konsoli Switch 2.

Za pierwotne doniesienia na temat Resident Evil Zero oraz Code Veronica odpowiada znany leaker, Dusk Gollem. Po tym, jak opublikował on na portalu X zasłyszane przez siebie plotki, kilku innych leakerów i dziennikarzy je potwierdziło, co może wskazywać na ich prawdziwość.

Jeden z potwierdzających, redaktor naczelny Universo Nintendo, Felipe Lima, poszedł nawet krok dalej, twierdząc, że oba nadchodzące projekty będą dostępne nie tylko na PC oraz konsolach stacjonarnych, ale również na Switchu 2, czy jakkolwiek będzie nazywał się następca handhelda Nintendo. Wsparcie kieszonsolki ma być natywne.

Jeśli chodzi o to, w co zagramy na Switchu 2, z wcześniejszych doniesień wynika, że na nową platformę Nintendo zmierza wiele gier od największych wydawców na świecie. Są wśród nich podobno Monster Hunter Wilds, Far Cry 7, Metaphor: ReFantazio, Persona 3 Reload, Persona 6, Jet Set Radio, Crazy Taxi i wiele innych.

Switch 2 powinien zadebiutować na rynku w marcu 2025 roku, choć na razie konkretnego terminu nie znamy.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?