Dragon's Dogma 2 już z 3 mln sprzedanych egzemplarzy

Capcom wydaje się być zadowolone z tego wyniku.

@ 28.05.2024, 22:06
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc, ps5, xbox x/s

Dragon's Dogma 2 już z 3 mln sprzedanych egzemplarzy

Firma Capcom poinformowała o najnowszych wynikach sprzedaży Dragon's Dogma 2, czyli udanego RPG-a z marca bieżącego roku. Gra przebiła barierę 3 mln sprzedanych egzemplarzy.

Wydawca pochwalił się tym wynikiem na platformie X, dziękując graczom za duże zainteresowanie grą. Warto przypomnieć, że ostatnie doniesienia o sprzedaży sprzed dwóch miesięcy mówiły o 2,5 mln kopii. Kolejnych 8 tygodni przyniosło więc sprzedaż na poziomie 0,5 mln egzemplarzy. Tempo nie jest więc tak zawrotne jak w pierwsze dni od momentu premiery, ale gracze nadal sięgają po grę.

Spadające zainteresowanie grą raczej nie cieszy samego wydawcy, ale i tak udało się wykręcić najwyraźniej zadowalający wynik. W innym przypadku Capcom zapewne nie chwaliłoby się nim tak chętnie. Co ciekawe, najprawdopodobniej większość egzemplarzy sprzedała się na PC - według danych SteamSpy, grę Dragon's Dogma 2 przypisało tam do swojego konta minimum 2 mln graczy. 

Topniejące zainteresowanie być może przełoży się pierwsze promocje. Do tej pory tytuł nie został oficjalnie przeceniony, choć wydanie konsolowe można kupić w sieci znacznie poniżej oficjalnej premierowej wyceny. Edycja na PC nadal kosztuje jednak sporo na platformie Steam - 295,01 zł.

Naszą recenzję Dragon's Dogma 2 przeczytacie w tym miejscu. Marcin docenił ogromny, ciekawy świat gry i dynamiczny system walki, a także epickie starcia z przeciwnikami. Nieco gorzej wypadły inne aspekty gry - powtarzalna rozgrywka i dość monotonna eksploracja. 


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   23:42, 28.05.2024
A jakby spolonizowali grę to może by mieli 4 mln a w każdym razie 3 000 001 egzemplarzy. Dumny
0 kudosIgI123   @   01:33, 29.05.2024
Za te brudne techniki sprzedażowe Capcom powinien skończyć pod kreską. Mam przynajmniej nadzieję że te DLC typu szybka podróż nie wypaliło.
0 kudosBarbarella.   @   08:50, 29.05.2024
Cytat: IgI123
Za te brudne techniki sprzedażowe Capcom powinien skończyć pod kreską. Mam przynajmniej nadzieję że te DLC typu szybka podróż nie wypaliło.

Świat już zapomniał. Deweloperzy ostatnio się prześcigają w różnych takich zagraniach. Sony, Ubi, Capcom testują graczy. Zadziorny Czasem jest jakaś reakcja a czasem tylko marudzenie, święte oburzenie i tyle.
0 kudosKononowicziMajor   @   17:11, 29.05.2024
Kurczę zagrał by sobie bo gierka mi się podoba jednak niestety z angielskim u mnie bardzo krucho Smutny

Jak ktoś wyda dobre spolszczenie do gry Dragon's Dogma 2 to grę na pewno kupię! Uśmiech
0 kudosBarbarella.   @   17:44, 29.05.2024
Cytat: KononowicziMajor
Jak ktoś wyda dobre spolszczenie do gry Dragon's Dogma 2 to grę na pewno kupię!

Sprawdziłam na "Graj po polsku" no i okazuje się że jest .Czy dobre to nie wiem ,świeżutkie i chyba gościu jeszcze przy nim dłubie.
Dodam tego Dogma do listy życzeń chyba.
Dodaj Odpowiedź