W CD Projekt RED już nikt nie pracuje nad Cyberpunk 2077

Wszystkie siły przerzucono do tworzenia kolejnych projektów.

@ 28.05.2024, 18:55
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

W CD Projekt RED już nikt nie pracuje nad Cyberpunk 2077

Długaśny rozdział pod nazwą Cyberpunk 2077 został ostatecznie zamknięty dla developerów pracujących nad grą, dodatkiem i późniejszymi aktualizacjami. CD Projekt RED poinformowało, że w tej chwili żaden pracownik nie jest już zaangażowany w dalszy rozwój wspomnianego projektu.

Studio opublikowało właśnie najnowszy raport finansowy, w którym zaprezentowano m.in. obecny przydział drużyny developerskiej do poszczególnych projektów. Jak widzimy na poniższym wykresie, obecnie większa część zespołu została oddelegowana do prac nad projektem Polaris, czyli czwartym Wiedźminem. Jest to łącznie 407 osób, stanowiących 64% wszystkich developerów pracujących w CD Projekt RED. Pozostała część ekipy rozdzielona została do prac nad projektami Orion (nowy Cyberpunk), Sirius (spin-off serii Wiedźmin) oraz Hadar (prawdopodobnie nowa marka).

To co rzuca się w oczy, to ostateczne zakończenie prac nad Cyberpunk 2077. Wszyscy pracownicy zostali rozdzieleni do innych projektów, a gra nie otrzyma kolejnych aktualizacji. Warto jednak zaznaczyć, że tytuł był wspierany przez ponad 3.5 roku od momentu jego wydania - w tym czasie doczekaliśmy się dziesiątek łatek, aktualizacji do edycji next-gen czy dużego dodatku fabularnego.

Wsparcie to nie poszło na marne, a gra została konkretnie przebudowana i ulepszona. Potwierdzają to m.in. recenzje na Steam, które z początkowo negatywnych z czasem zmieniły się na bardzo pozytywne. Obecnie na przeszło 665 tysięcy ocen od graczy, aż 83% z nich jest pozytywna.

Jednocześnie przy okazji publikacji raportu, studio pochwaliło się bardzo dobrą kondycją finansową i wypracowanym zyskiem 100 mln złotych za pierwszy kwartał obecnego roku. To wynik o 44% lepszy, niż za analogiczny okres w 2023 roku. Dużym sukcesem okazał się dodatek Widmo wolności, który został ciepło przyjęty przez graczy i pozwolił wyszlifować tak dobre liczby.


Sprawdź także:
Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

Premiera: 10 grudnia 2020
PC, PS4, XBOX ONE, PS5, XBOX X/S

Cyberpunk 2077 to produkcja rodzimego studia CD Projekt RED, znanego wcześniej z serii Wiedźmin. Tytuł to przedstawiciel gatunku RPG akcji, jednak tym razem świat fantasy...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   19:35, 28.05.2024
Pewno faktycznie już nie ma czego poprawiać ale jeden bug ostatnio zaliczyłam. W pewnym momencie postać zaczęła mi się poruszać jak mucha w smole jakby była w tym trybie z hakowaniem. Na szczęście nikt akurat do mnie nie strzelał i po pewnym czasie samo się naprawiło.