IRDM Pro Nano - nowy dysk SSD M.2 2230 do Steam Deck i ROG Ally od polskiego producenta

Polska firma Wilk Elektronik S.A zaprezentowała nowy dysk w formacie M.2 2230, stworzony z myślą o przenośnych handheldach i urządzeniach mobilnych.

@ 28.05.2024, 18:27
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc, sprzęt

IRDM Pro Nano - nowy dysk SSD M.2 2230 do Steam Deck i ROG Ally od polskiego producenta

Rynek przenośnych urządzeń do grania rozrasta się z miesiąca na miesiąc, więc nic dziwnego w tym, że kolejne firmy próbują zgarnąć tutaj swój kawałek tortu. Tym razem padło na rodzimego producenta pamięci, czyli firmę Wilk Elektronik S.A, właściciela marki IRDM czy GoodRAM.

Wymiana dysku SSD w Steam Deck
Jeśli rozważacie wymianę SSD w Steam Deck, zerknijcie do naszego poradnika.

Polacy rozszerzyli swoją ofertę o nowy dysk SSD IRDM Pro Nano w formacie M.2 2230, czyli pasującym do urządzeń takich jak Steam Deck, Asus ROG Ally czy wybranych ultrabooków. Urządzenie działa w standardzie PCIe NVMe Gen 4 x4 i może pochwalić się transferami na poziomie 7300 MB/s odczytu i 6000 MB/s zapisu, czyli znacznie ponad to co są w stanie wykorzystać wspomniane urządzenia. Na papierze jest to więc jeden z najszybszych dysków 2230 dostępnych na rynku! Równie dobrze wygląda parametr TBW, określający przewidywaną żywotność dysku, wynoszący 1200 TB.

"IRDM PRO NANO to więcej niż dysk – to przemyślana odpowiedź na rosnące potrzeby rynku urządzeń przenośnych, gdzie szybkość, niewielki rozmiar i niezawodność są kluczowe. Dysk został stworzony z myślą o mobilnych graczach, którzy nie akceptują kompromisów między wydajnością a mobilnością swoich urządzeń." - komentuje  Wiesław Wilk, Prezes Wilk Elektronik S.A.

IRDM Pro Nano będzie dostępny w trzech wariantach:

  • 512GB - za około 250 zł
  • 1TB - za około 420 zł
  • 2TB - za około 820 zł

Dyski niedługo zaczną pojawiać się na sklepowych półkach.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?