Monitor z recyklingu od Philips - 27-calowa matryca Fast IPS o odświeżaniu 180 Hz

Na rynku dostępny jest w sprzedaży nowy monitor firmy Philips, który przygotowano z wykorzystaniem sporej ilości plastiku pochodzącego z recyklingu.

@ 28.05.2024, 13:08
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Monitor z recyklingu od Philips - 27-calowa matryca Fast IPS o odświeżaniu 180 Hz

MMD, producent monitorów marki Philips, zaprezentował całkiem nową konstrukcję z linii Evnia 5000, przeznaczonej dla graczy. Philips Evnia 27M2N5500 wyposażono w 27-calową matrycę Fast IPS, dysponującą rozdzielczością 1440p oraz odświeżaniem na poziomie 180 Hz. Co ważne, obudowa monitora została wykonana z plastiku pochodzącego w 85% z recyklingu.

Philips Evnia 27M2N5500 to monitor posiadający panel Fast IPS o przekątnej 27 cali. Oferuje on rozdzielczość 2560 x 1440 pikseli oraz 180 Hz odświeżania. Zagęszczenie pikseli to 109 PPI, a monitor potrafi wyświetlić aż 1,07 mld kolorów i jest zgony z certyfikatem VESA DisplayHDR 400. Istotną cechą panelu jest też na pewno niebywale krótki czas reakcji, wynoszący 1 ms GtG.

Monitor Philips Evnia 27M2N5500 to także wiele technologii, wspomagających rywalizację w grach sieciowych. Chodzi tu m.in. o możliwość wyświetlania celownika na środku ekranu oraz funkcję Shadow Boost, której zadaniem jest rozjaśnienie najciemniejszych zakamarków map i ujawnienie ukrywających się w nich oponentów.

Podstawa monitora pozwala na regulację wysokości, pochylenie, obrót i ustawienie panelu w pozycji portretowej (pivot). Została ona wykonana z plastiku pochodzącego w 35% z recyklingu. Podobnie jak obudowa ekranu, do stworzenia której wykorzystano plastik pochodzący w 85% z recyklingu poużytkowego.

"Razem z wprowadzeniem serii Evnia dokonujemy przejścia w kierunku bardziej zrównoważonego rozwoju" - mówi Xeni Bairaktari, szefowa globalnego marketingu i zastępca dyrektora ds. marketingu w UE w Philips / AOC Monitors & IT Accessories (OBM). "Jedną z naszych podstawowych wartości jest bycie liderem w branży i dlatego musimy stawiać sobie wyzwania, by bardziej świadomie dbać o środowisko. Jesteśmy dumni z tego projektu oraz naszego podejścia i jednocześnie mamy nadzieję, że zainicjujemy prawdziwą zmianę w świecie gier".

Jeśli poczuliście się zaintrygowani i mielibyście ochotę zrobić upgrade obecnie posiadanego sprzętu, nowy monitor Philipsa jest już w sprzedaży w cenie 1063 zł.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?