Remaki Resident Evil oraz Resident Evil 5 nie są podobno przygotowywane

W sieci pojawiły się nowe informacje na temat serii Resident Evil, a dokładnie remaków pierwszej i piątek części serii. NIe są one podobno opracowywane.

@ 28.05.2024, 12:45
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps5, xbox x/s

Remaki Resident Evil oraz Resident Evil 5 nie są podobno przygotowywane

Wielu graczy oraz dziennikarzy branżowych zakładało, że po sukcesie dotychczas wydanych remaków serii Resident Evil firma Capcom zajmie się albo odświeżeniem "jedynki", albo "piątki". Z najnowszych doniesień wynika jednak, że Japończycy nie mają tego w planach.

Nowe doniesienia zdają się zaprzeczać tym, które krążyły wcześniej. Wynikało z nich, że Capcom opracowuje remake pierwszego Resident Evil, a jego premiera nastąpi w 2026 roku, gdzieś w okolicy 30. urodzin cyklu. Teraz osoba odpowiedzialna za wiele plotek dotyczących RE, Dusk Golem, twierdzi, że to, co napisał wcześniej Daniel Ricthman, to były "bzdury".

"Z tego, co wiem, Resident Evil 1 nie jest opracowywany w żadnej formie w tym momencie", wyjaśnił Dusk Golem.

Ten sam leaker stwierdził, że mimo iż Capcom przygotował odświeżone wersje Resident Evil 2, 3 oraz 4, nie trwają obecnie prace nad "piątką". Przynajmniej na razie nic takiego nie ma miejsca. Zamiast tego opracowywane są remaki Resident Evil Zero oraz Code: Veronica. Doszło ponadto do wewnętrznego opóźnienia Resident Evil 9.


Sprawdź także:
Resident Evil

Resident Evil

Premiera: 06 grudnia 1996
PC, PS3, GC, WII, DS

Jednostka S.T.A.R.S. w Raccoon City (Special Tactics And Rescue Service) otrzymuje zgłoszenie o dziwnych wypadkach w pobliżu gór Arklay. Wykolejenie się pociągu, a przy o...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   13:18, 28.05.2024
W Capcomie to muszą mieć niezłą polewkę z tych outsiderów. Sekretarka prezesa tłumaczy dlaczego z gabinetu szefa taki rechot słychać - "Prezes właśnie czyta dzisiejsze gazety". Rozbawiony
0 kudosMicMus123456789   @   18:56, 28.05.2024
Prędzej czy później i tak zrobią. Piątka jeszcze była lubiana mimo jeszcze większej ilości akcji. A szóstka z kolei musiała by być zrobiona od podstaw, bo tu nie ma czego ratować czy poprawiać.
0 kudosBarbarella.   @   19:28, 28.05.2024
Cytat: MicMus123456789
Prędzej czy później i tak zrobią. Piątka jeszcze była lubiana mimo jeszcze większej ilości akcji. A szóstka z kolei musiała by być zrobiona od podstaw, bo tu nie ma czego ratować czy poprawiać.

Mam taką nadzieję, fajnie by tak całą serię zaliczyć po kolei, no do jedynki musiałabym się wrócić.
0 kudosLucas-AT   @   22:28, 28.05.2024
Wątpię by wybrali Code Veronica i Zero, gdy jedynka i piątka były o wiele popularniejsze., choć to nadal dobre, klasyczne Residenty. Remake RE5 stanowić może za to problem, bo oryginał nie powstawał w czasach poprawności politycznej i był dość odważny.