Kolejny Xbox będzie konsolą referencyjną, będzie w niej duży nacisk na Windowsa

Microsoft już dawno potwierdził, że prace nad kolejnym Xboksem trwają. Z najnowszych plotek wynika, że spółka chce przygotować punkt odniesienia dla innych producentów sprzętu.

@ 27.05.2024, 13:08
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, xbox x/s

Kolejny Xbox będzie konsolą referencyjną, będzie w niej duży nacisk na Windowsa

Microsoft potwierdził jakiś czas temu, że prace nad kolejną konsolą Xbox już trwają. Spółka stwierdziła, że będzie ona "największym skokiem technologicznym" w historii konsol do gier, ale jednocześnie nie ujawniła niczego konkretnego.  Mimo że na szczegóły musimy jeszcze poczekać, w sieci pojawiły się pierwsze dość interesujące plotki.

Za doniesienia odpowiada dziennikarz Windows Central, Jez Corden. Napisał on na portalu X, że Microsoft chce, by kolejny Xbox kładł duży nacisk na system Windows, a ponadto, aby był to sprzęt referencyjny. Ma być swoistą podstawą do tego, by inni producenci sprzętu przygotowali własne wariacje w temacie, czyli coś pokroju ASUS Rog Ally. Corden porównał nowego Xboksa do Surface Pro 11, które także traktowane jest jako punkt odniesienia.

Biorąc pod uwagę to, że Microsoft ostatnio kładzie coraz większy nacisk na gry multiplatformowe, a działania te ma zintensyfikować, nie powinno być zaskoczeniem, że Xbox będzie ewoluował w bardziej otwarte środowisko, w które będą mogli wejść inni producenci sprzętu. Do premiery nowych Xboksów oczywiście dużo się jeszcze może zmienić, ale wszystko wskazuje na to, że nie będzie to kolejna inkrementalna generacja, lecz istotniejsza zmiana.

Czekamy na konkrety, a jeśli wszystko pójdzie zgodnie z krążącymi w sieci plotkami, nowa generacja konsol pojawi się na rynku w 2026 roku.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudospetrucci109   @   14:58, 27.05.2024
No i dobrze. Niech nie będzie gier ekskluzywnych. Życie graczy będzie wtedy prostsze. A co do "największego skoku technologicznego" to ten tekst słyszymy chyba, przy okazji każdej nowej konsoli XD
0 kudosIgI123   @   16:42, 27.05.2024
Bardzo dobrze, gracze wszystkich platform łączmy się. A tak jak petrucci napisał, skok technologiczny jest obiecywany co generację, a grafika stoi w miejscu de facto od lat, wątpię żeby coś się zmieniło.
0 kudosLabrio   @   17:41, 27.05.2024
petrucci109 masz racje. Ludzie z czasem beda reagowac na takie niusy jak na informacje o kolejnym koncu swiata.
0 kudosdabi132   @   07:23, 29.05.2024
Czyli to będzie po prostu zwykły pecet z Windowsem 11 na pokładzie. Znowu gadają o wydajności, a nie o grach. A takie Nintendo robi swoje, u nich konsola nie musi być wydajnościowym potworem. Najważniejsze są gry, których jest masa i konsola się sprzedaje i podejrzewam, że z następcą Switcha będzie podobnie.
0 kudosBarbarella.   @   08:42, 29.05.2024
Cytat: dabi132
Czyli to będzie po prostu zwykły pecet z Windowsem 11 na pokładzie

Jak w cenie konsoli to biorę. Puszcza oko Szczęśliwy
Dodaj Odpowiedź