Helldivers II - w szczytowym momencie grało ponad 750 tysięcy osób na PC i PS5

Były prezes Arrowhead Studios ujawnia nowe detale na temat popularności Helldivers II. Dotyczą one obu platform docelowych projektu.

@ 27.05.2024, 12:43
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps5

Helldivers II - w szczytowym momencie grało ponad 750 tysięcy osób na PC i PS5

Helldivers II to jedna z najpopularniejszych sieciowych strzelanek ostatnich miesięcy. Tytuł opracowany przez studio Arrowhead dostępny jest obecnie na komputerach osobistych i konsolach PlayStation 5, a z nowych informacji wynika, że na obu platformach wykręcił on naprawdę świetny wynik.

Były prezes studia i jego współzałożyciel, Johan Pilestedt, obecnie piastujący stanowisko dyrektora operacyjnego, opowiadał ostatnio w trakcie konferencji Nordic Game co nieco na temat tego, jak Helldivers II radzi sobie na obu platformach oraz jak przebiegał proces dewelopingu i jakie plany twórcy mają na przyszłość.

Podczas przemawiania Pilestedt ujawnił, że w szczytowym momencie w Helldivers II grało na obu platformach ponad 750 tysięcy graczy. Na Steam szczytowy wynik to 458 tysięcy osób, więc na PlayStation 5 popularność projektu była nieco niższa, albowiem bawiło się przy nim około 300 tysięcy graczy.

Pilestedt powiedział ponadto, że Helldivers II opracowywane było w sumie przez około 8 lat, a konkretnie 7 lat, 11 miesięcy oraz 26 dni. Dwukrotnie więcej niż pierwotnie zakładano, gdy rozpoczęto deweloping w 2016 roku. Liczono, że twórcom wystarczy około 3 lata, a finalnie się to nie udało.

Dłuższy czas dewelopingu oznaczał, że na grę trzeba było przeznaczyć więcej pieniędzy. Początkowo przy Helldivers II pracowało około 30 osób, a pod koniec całego procesu była to ponad setka, więc trzykrotnie więcej.

Cały wywiad znajdziecie poniżej. Jeśli chodzi o Helldivers II, znajdziecie je na PC oraz PS5. Gdybyście byli zainteresowani zakupem, rzućcie okiem na naszą recenzję oraz wymagania sprzętowe wersji przeznaczonej dla blaszaków.


Sprawdź także:
Helldivers II

Helldivers II

Premiera: 08 lutego 2024
PC, PS5

Helldivers 2 to kontynuacja trzecioosobowej strzelanki nastawionej na kooperacyjne zmagania, osadzonej w futurystycznej przyszłości wzorowanej na uniwersum Starship Troop...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?