Sony zmieniło wypowiedzi Neila Druckmanna w ostatnim wywiadzie

Japończycy pokazują, że w sieci często natrafić można na nieprawdziwe i zmanipulowane wypowiedzi. Neil Druckmann postanowił swoje sprostować.

@ 27.05.2024, 11:14
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, ps5

Sony zmieniło wypowiedzi Neila Druckmanna w ostatnim wywiadzie

Sony ostatnio opublikowało wywiad z szefem studia Naughty Dog, Neilem Druckmannem. W trakcie rozmowy z deweloperem poruszono wiele interesujących tematów, w tym między innymi kwestię tego, jak sztuczna inteligencja wpłynie na narrację oraz wątki fabularne w grach.

Niektóre wypowiedzi nie zostały niestety zbyt dobrze odebrane przez społeczność graczy oraz twórców, którzy natychmiast zauważyli, że Druckmann przesadnie chwali AI, wręcz zakładając, że w przyszłości gry mocniej polegać będą na algorytmach, niż na kreatywności deweloperów. Rozwiązania oparte na AI miałyby ponadto na nowo zdefiniować postrzeganie wirtualnej rozrywki przez mainstream.

Jak się okazuje, część odpowiedzi Druckmanna przeszła mocną, zaskakująco wręcz mocną edycję ze strony firmy Sony. Spółka zmieniła całe zdania, co wpłynęło oczywiście na to, co finalnie dotarło do społeczności graczy. Przykład jednej ze zmian Druckmann opublikował na portalu X, broniąc się przed atakami branży, a jeśli zdecydujecie się na przeczytanie oryginalnych oraz zmienionych słów twórcy, bez problemów dostrzeżecie różnice. Są naprawdę diametralne i zaskakujące.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   11:33, 27.05.2024
Manipulowanie informacją, wypowiedziami, faktami to nie tylko specjalność kampanii wyborczych jak widać. Konsternacja
0 kudosLabrio   @   12:04, 27.05.2024
To niech teraz ktos jeszcze zrobi fake sprostowanie - sprostowania