Reżyser The Last of Us twierdzi, że kolejna gra Naughty Dog zdefiniuje na nowo nasze postrzeganie gamingu

Deweloperzy przygotowują już swój kolejny tytuł. Na razie niestety nie wiemy na jego temat kompletnie nic.

@ 24.05.2024, 11:59
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, ps5

Reżyser The Last of Us twierdzi, że kolejna gra Naughty Dog zdefiniuje na nowo nasze postrzeganie gamingu

Od premiery ostatniej gry Naughty Dog minęło blisko 4 lata, a my nie mamy bladego pojęcia o tym, czym zajmują się w tym momencie deweloperzy. Możliwości jest wiele, a dyrektor kreatywny studia, Neil Druckmann, jest mocno podekscytowany tym, co przygotowuje jego ekipa. Ma to być coś niebywałego. Coś, co zdefiniuje na nowo mainstreamowe postrzeganie wirtualnej rozrywki.

"Miałem szczęście pracować przy kilku wymarzonych projektach, a obecnie jestem podekscytowany nowym, który jest prawdopodobnie najbardziej porywający z dotychczasowych", powiedział Druckmann w wywiadzie opublikowanym na oficjalnej stronie Sony. "Obecnie gry stają się coraz popularniejsze wśród różnych grup wiekowych, co nie występowało, gdy dorastałem. Tę zmianę widać w naszych przedsięwzięciach telewizyjnych, czyli serialu The Last of Us, który - miałem nadzieję - połączy gry oraz osoby niegrające. Sukces serialu zwrócił uwagę na gry, podkreślając bogate i porywające doświadczenia w nich oferowane".

"Ta widoczność gier ekscytuje mnie nie tylko ze względu na nasz obecny projekt, ale także szerszy potencjał gamingu, mogący porwać szersze grono odbiorców. Nie mogę się doczekać tego, jak ujrzę opinie na temat nowej gry, szczególnie biorąc pod uwagę sukces The Last of Us, może ona bowiem zdefiniować na nowo postrzeganie gamingu".

W innej części wywiadu Druckmann zdaje się sugerować, że nowe przedsięwzięcie jest całkiem nową produkcją. Ma to być niejako świadectwo tego, że Sony jest skore do inwestowania w nowe tytuły pokroju The Last of Us, zamiast skupiać się na istniejących IP.

"Musisz ryzykować, by znaleźć nowe pomysły na to, jak łączyć się z odbiorcami i mimo że Uncharted było niebywałym sukcesem, ważne było dla naszego studia stworzenie czegoś nowego, pokroju The Last of Us. Wiele firm chciałoby pozostać przy grze, która przynosi zyski, ale SIE zachęca nas do rozwijania nowych pomysłów. Sztuka wymaga ryzykowania. Nie możesz w pełni przewidzieć co się wydarzy. Jestem niebywale wdzięczny, że SIE nam ufa i pozwala wykorzystać przeszłe sukcesy do tego, byśmy tworzyli nowe ścieżki".

Naughty Dog potwierdziło w zeszłym roku, że pracuje nad kilkoma projektami dla jednego gracza, zarówno z całkiem nowych IP, jak i dotychczasowych. Jednym z nich jest prawdopodobnie The Last of Us Part III, ale oficjalnie niczego nie potwierdzono.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   13:41, 24.05.2024
Ciekawe. Tylko przechwałki czy faktycznie wpadli na jakiś ciekawy, niedrążony do tej pory pomysł. Niby wszystko już wymyślono jak się zdaje ale fajnie jakby się okazało że nie wszystko.