Alone in the Dark sprzedało się poniżej oczekiwań szefostwa

Reboot Alone in the Dark przygotowany przez Pieces Interactive nie sprzedał się tak dobrze, jak oczekiwano.

@ 24.05.2024, 11:04
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps5, xbox x/s

Alone in the Dark sprzedało się poniżej oczekiwań szefostwa

Alone in the Dark to w naszej opinii bardzo udany remake i jednocześnie reboot legendarnego cyklu przygodówek z elementami survival horroru. TQH Nordic, wydawca, nie jest jednak usatysfakcjonowany z jego sprzedaży. Jest ona podobno poniżej oczekiwań.

Embracer Group, komentując swoje najnowsze wyniki finansowe, stwierdził, że Alone in the Dark sprzedało się "lżej niż oczekiwano". Podobnie rozeszło się Outcast: A New Beginning, które pojawiło się na rynku nieco wcześniej. W obu przypadkach akcja promocyjna nie była jednak zbyt intensywna, co najpewniej znalazło odzwierciedlenie w zainteresowaniu oraz świadomości graczy.

Fabuła Alone in the Dark przenosi gracza do lat 20. ubiegłego stulecia. Główną bohaterką jest Emily Hartwood, która łączy siły z protagonistą sprzed lat, Edwardem Carnbym. Okazuje się, że wujek Emily zaginął głęboko na południu, a my wynajmujemy prywatnego detektywa, Edwarda właśnie, by pomógł nam go odszukać. Trafiamy do znanego z oryginału z 1992 roku dworu Derceto, domu dla umysłowo chorych, gdzie tajemnice znów wymagają rozwikłania.

Alone in the Dark dostępne jest obecnie na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X}S. Jeśli nie zdecydowaliście się jeszcze na jego zakup, koniecznie rzućcie okiem na naszą recenzję. Pamiętajcie też o wymaganiach sprzętowych w przypadku zainteresowania wersją dla blaszaków.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosmrPack   @   12:00, 24.05.2024
Bardzo dobra przygodówka z fajnie zaprojektowanymi zagadkami, gdzie można pogłówkować, tajemniczą historią i o ile przymknąć oko na małe niedociągnięcia można spędzić przy niej kilkanaście godzin. Szkoda, że wydawca znów postawił jakieś zbyt optymistyczne wymagania sprzedażowe Poirytowany
0 kudosBarbarella.   @   13:22, 24.05.2024
Jak by wszyscy korzystali z MG albo innych takich portali to bez reklamy wiedzieliby w co warto zagrać. No i wiedzieliby że gry z czarnymi samurajami to grzech, sodomia i gomoria. Dumny