XDefiant przekroczyło barierę 3 mln graczy! Ogromne zainteresowanie darmową strzelanką Ubisoftu

Wciąż przybywa chętnych do rozgrywek w XDefiant.

@ 24.05.2024, 10:08
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc, ps5, xbox x/s

XDefiant przekroczyło barierę 3 mln graczy! Ogromne zainteresowanie darmową strzelanką Ubisoftu

Chyba nawet sami przedstawiciele Ubisoftu nie spodziewali się tak ogromnej popularności świeżo wydanej sieciowej strzelanki XDefiant! W ciągu zaledwie 48h od premiery liczba zarejestrowanych w systemie kont przekroczyła 3 mln.

Ubisoft chwali się świeżymi statystykami, z których dowiadujemy się, że gra potrzebowała zaledwie 2.5h od momentu premiery by przyciągnąć do siebie pierwszy milion graczy. Po dwóch dniach liczba ta została potrojona! Jednocześnie poinformowano, że na serwerach w szczytowym momencie biegało przeszło 300 tysięcy osób - oczywiście sumując wszystkie platformy (gra posiada cross-play).

Dla porównania, Apex Legends z 2019 roku osiągnęło pierwszy milion zarejestrowanych kont w ciągu 8 godzin od premiery, ale już po 24 godzinach liczba ta wynosiła 2.5 mln chętnych.

XDefiant okazało się więc olbrzymim sukcesem, przynajmniej jeśli mowa o początkowym zainteresowaniu. Nie przeszkodziły w tym nawet początkowe ogromne problemy z serwerami. Finalny sukces gry zależy jednak od tego, czy gracze będą chcieli pozostać na serwerach gry i przyciągnie ona ich na dłużej. To zależy od jakości samego projektu, ale też dalszego rozwoju sieciowej strzelanki - Ubisoft nie może więc spocząć na laurach.

Jeśli jesteście zainteresowani XDefiant, to do zabawy możecie dołączyć za darmo na PC (Ubisoft Connect), PlayStation 5 oraz Xboksach Series S|X. Zabawa oferowana jest w modelu free-to-play. Jeśli planujecie grać na blaszakach, zerknijcie na wymagania sprzętowe XDefiant.Sprawdź także:
XDefiant

XDefiant

Premiera: 21 maja 2024
PC, PS4, PS5, XBOX ONE, XBOX X/S

Tom Clancy's XDefiant to darmowa, wieloosobowa strzelanka pierwszoosobowa, w której gracz może wcielić się w członka jednego z członków charakterystycznych jednostek z in...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   13:37, 24.05.2024
Jak tu zarobić kiedy ludzie najbardziej się interesują darmowymi grami.
0 kudosMar3cz3k   @   14:01, 25.05.2024
Cytat: Barbarella.
Jak tu zarobić kiedy ludzie najbardziej się interesują darmowymi grami.
pierwsze i trzecie miejsce na Steamie pod względem przychodu zajmują darmowe CS2 i Destiny 2 więc da się ;)
0 kudosBarbarella.   @   14:11, 25.05.2024
Właściwie to nie mam pojęcia jak się na takich darmowych grach zarabia. Mikropłatności? Czy co?