Twórcy Stellar Blade rozmyślają o kontynuacji oraz porcie dla PC

Deweloperzy ze studia Shift Up zastanawiają się jak zmaksymalizować potencjał marki Stellar Blade.

@ 21.05.2024, 17:52
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps5

Twórcy Stellar Blade rozmyślają o kontynuacji oraz porcie dla PC

Shift Up wypuściło niedawno swoją pierwszą konsolową grę AAA, czyli Stellar Blade. Sukces przedsięwzięcia sprawił, że deweloperzy zaczęli poważnie zastanawiać się nad tym, jak kuć żelazo póki gorące, czyli zmaksymalizować potencjał marki. Pomysłów jest kilka, choć na razie nie wiemy, który finalnie zostanie wykorzystany.

Gematsu donosi, że w Koreańskim indeksie spółek giełdowych pojawiły się interesujące informacje na temat tego, co planuje Shift Up. Prócz nadchodzącego DLC oraz zawartości opracowaną we współpracy z inną marką, studio rozważa przygotowanie portu PC, a także ewentualnej kontynuacji.

"Jeśli chodzi o Stellar Blade mamy plany wprowadzenia nowych elementów rozgrywki, wliczając w to zawartość do pobrania, wersję PC, nowe kooperacje z innymi markami. W międzyczasie globalne podejście do aktualizacji, które wydawane są w tym samym czasie sprawia, że gracze mają takie samo doświadczenie i te same doznania, przy niskim koszcie produkcji".

W tym samym wpisie wspomniano o planach spółki.

"Jest wiele precedensów dla gier AAA, które mogą ewoluować w intelektualne marki, rozszerzając swoją żywotność, zmieniając się w serię wysokiej jakości kontynuacji oraz utrzymując bazę monetyzacji. W rezultacie zastanawiamy się nad wersją PC gry Stellar Blade oraz kontynuacją".

Niezależnie od tego, co stanie się ze Stellar Blade, studio Shift Up przygotowuje kolejną grę AAA. Będzie to projekt z gatunku science-fiction z elementami RPG akcji. Będzie on przeznaczony dla komputerów osobistych, konsol oraz urządzeń mobilnych. W tym momencie zwie się on kodowo Project Witches.

Stellar Blade dostępne jest obecnie wyłącznie na PS5, a jeśli rozważacie jego zakup rzućcie okiem na naszą recenzję.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosmrPack   @   18:07, 21.05.2024
Koop z Nierem i kombinezon inspirowany strojem 2B lub A2 Szczęśliwy Siedzę prawie 20 godzin w grze, zrobiłem sobie przerwę w wątku głównym i wziąłem się za poboczne misje, zbieranie znajdziek i... łowienie ryb (co jest w chyba każdej szanującej się azjatyckiej grze Niewinny ).
0 kudosBarbarella.   @   19:22, 21.05.2024
Cytat: mrPack
łowienie ryb

To teraz Sushi będziesz się zajadał.
Myślałam że pecetowa wersja już jest pewna a oni dopiero nad tym myślą.