Warszawskie studio Larian wreszcie oficjalnie

Firma stojąca za uznanym Baldur's Gate 3 otwiera nowe biuro w Warszawie.

@ 20.05.2024, 11:28
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps5, xbox x/s

Warszawskie studio Larian wreszcie oficjalnie

Larian Studios, ekipa odpowiedzialna za wyśmienite Baldur's Gate III, postanowiło otworzyć całkiem nowe studio w Warszawie. Będzie ono wspierać inne ekipy, ulokowane w Quebecu, Dublinie, Guildford, Barcelonie, Gandawie oraz Kuala Lumpur. Wszystkie będą współpracować, tworząc nowe i rozwijając dotychczasowe projekty.

"Decyzja o założeniu stacjonarnego studia w Warszawie podkreśla nasze zaangażowanie w rozwijanie kreatywności, współpracy i innowacji w sercu tętniącej życiem gamingowej sceny w Polsce" -  powiedziała Ula Jach, Szefowa Polskiego Studia. "Cieszymy się na myśl o byciu częścią tego bogatego w talenty i doświadczenie regionu, szczególnie zważywszy na silną reputację Polski jako centrum entuzjastów RPG i gamingu".

Swen Vincke, CEO Larian Studios, powiedział: "Zeszłoroczna wizyta na Game Industry Conference w Poznaniu potwierdziła to, o czym myślałem od dłuższego czasu - jest tu bardzo dużo talentów i wielu deweloperów, którzy myślą jak my. Co więcej, wielu z nich chce pracować właśnie nad grami RPG, więc to idealne połączenie. Nasz plan dotyczący polskiego studia jest bardzo prosty – zbudować zespół, który będzie mógł pracować nad naszymi dwoma nowymi i bardzo ambitnymi grami RPG, jednocześnie ciesząc się z owoców swojej pracy. Jesteśmy firmą, w której inicjatywa płynie od dołu, więc nie mogę się doczekać, co nowego przyniosą nam pracownicy warszawskiego studia. Myślę, że będzie to działać naprawdę dobrze".

Więcej informacji na temat Larian Studios Warsaw, w tym oferty pracy, można znaleźć na stronie internetowej studia, a jeśli chodzi o Baldur’s Gate III, jest ono dostępne na PC, Mac, PlayStation 5 oraz Xbox Series S/X. Jeśli nie zdecydowaliście się na jego zakup, koniecznie zerknijcie na naszą recenzję i pamiętajcie o sprawdzeniu wymagań sprzętowych.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   12:51, 20.05.2024
O, pracę można tam dostać. Zgłoszę się na stanowisko "zaparzacz kawy", na pewno potrzebują. No co. Ola Budka tak sobie załatwiła pracę w "Radiu 357". Powiedziała że może po ciastka biegać i kawę parzyć to ją przyjęli a teraz ważną redaktorką jest. Uśmiech