Activision otwiera w Polsce Elsewhere Entertainment; ekipa zajmie się nową grą AAA

Elsewhere Entertainment to studio w Warszawie, w którym pracują deweloperzy odpowiedzialni między innymi za The Last of Us, The Division, Wiedźmina oraz Destiny.

@ 17.05.2024, 17:51
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps5, xbox x/s

Activision otwiera w Polsce Elsewhere Entertainment; ekipa zajmie się nową grą AAA

Activision od lat nie inwestuje w nowe marki gier, ale jak się właśnie dowiedzieliśmy, korporacja postanowiła otworzyć w Polsce całkiem nowe studio deweloperskie. Zwie się ono Elsewhere Entertainment, a w jego składzie znajdują się osoby, które wcześniej pracowały między innymi przy The Last of Us, Uncharted, Wiedźmin, Cyberpunk, Destiny, Tom Clancy’s The Division oraz Far Cry.

Debiutanckie przedsięwzięcie Elsewhere Entertainment to wysokobudżetowa gra AAA, w której nacisk położony zostanie na narrację. Na razie nie mamy oczywiście kompletnie żadnych szczegółów na jej temat, więc niestety trzeba uzbroić się w cierpliwość.

"Zbudowane od podstaw Elsewhere Entertainment to najwyższej klasy samodzielnie studio, mające być wylęgarnią odważnych i zróżnicowanych pomysłów", czytamy w informacji prasowej Activision. "Misją deweloperów będzie zachęcanie wszystkich do eksplorowania oraz współpracy przy marce, która obejmie swoim zasięgiem coś więcej, niż tylko gry".

Elsewhere Entertainment ma być studiem z własnymi zasobami, ale będzie ono też mogło korzystać z własnych zasobów w USA, a także z zasobów należących do Activision. Dzięki temu wszystkiemu będzie ono opracowywać gry odważne i unikatowe.

Więcej informacji będziemy mieć dla Was, jak tylko się pojawią.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   18:04, 17.05.2024
Informacja że mają tworzyć gry odważne i unikatowe jak najbardziej cieszy ale ...to przecież Activision i amerykańskie pieniądze. Zdziwiony
0 kudosmrPack   @   10:07, 18.05.2024
Dobrze, że nie nazwali go Somewhere lub Nowhere Niewinny Microsoft będzie miał co zamykać w razie wpadki Diabelski pomysł
0 kudosBarbarella.   @   10:14, 18.05.2024
Activision to nie ruszą. Wszystko wskazuje na to że tylko Acti zostaje a resztę zamykają. Acti nawet Windowsa będzie robić. Call Of Windows będzie się nazywać Zadziorny