Starfield - największa z dotychczasowych aktualizacja dostępna w sieci

Microsoft opublikował w sieci największą z dotychczasowych aktualizacji Starfield. Wprowadza ona nie tylko poprawki, ale również wiele rozwiązań, o które prosili gracze.

@ 16.05.2024, 18:08
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, xbox x/s

Starfield - największa z dotychczasowych aktualizacja dostępna w sieci

Bethesda pracuje bezustannie nad kolejnymi aktualizacjami Starfield, które zadebiutowało na rynku pod koniec ubiegłego roku. Największy dotychczas patch najpierw trafił do Steam Beta, a teraz dostępny jest dla wszystkich wciąż grających. Wprowadza on do gry wiele rozwiązań uprzyjemniających rozgrywkę.

Z opisu dołączonego do najnowszej aktualizacji Starfield dowiadujemy się, że na obu platformach docelowych gry, czyli komputerach osobistych oraz konsolach Xbox Series X|S, znajdziemy wiele nowych rozwiązań, jak np. mapy powierzchni planet, na których zaznaczono warte sprawdzenia punkty, a także m.in. handlarzy w miastach, co ułatwić powinno podróżowanie.

Prócz tego po zaaplikowaniu aktualizacji gracze mogą dekorować swoje statki na wzór posterunków, a do tego celu wykorzystują puste moduły dostępne w edytorze. W trybie Nowa Gra Plus będzie się dało zmienić wygląd oraz cechy, a menu inwentarza - niezależnie od trybu zabawy - będziemy w stanie dokładniej i sprawniej przeglądać za sprawą zakładek. 

Na zmianach w rozgrywce się oczywiście nie kończy, albowiem pojawiły się nowe ustawienia graficzne, dzięki którym podniesiemy płynność generowanego na ekranie obrazu ze standardowych 30 klatek na sekundę do 40, a nawet 60. Będzie się to oczywiście wiązało ze spadkiem jakości oprawy wizualnej, ale być może nie będzie on przesadnie znaczący, bądź zauważalny.

Patch pobierzecie na PC oraz XS, a jeśli nie zdecydowaliście się jeszcze na zakup Starfield, koniecznie zerknijcie na naszą recenzję oraz wymagania gry. Pamiętajcie też o poradniku.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   08:32, 17.05.2024
I tak trzymać. Cena zaczyna pomału spadać. Jeszcze z pół roku i będzie git.