Przyszłe plany Sony Interactive Entertainment poznamy jeszcze w tym miesiącu

Sony Interactive Entertainment będzie odgrywać bardzo ważną rolę w przyszłości grupy Sony.

@ 15.05.2024, 16:46
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, ps5

Przyszłe plany Sony Interactive Entertainment poznamy jeszcze w tym miesiącu

Prezes Sony, Hiroki Totoki podkreślił niedawno, że jeszcze w tym miesiącu poznamy przyszłe plany Sony Interactive Entertainment. Otrzymujemy w ten sposób prawdopodobnie zapowiedź nadchodzącego PlayStation Showcase, czyli transmisji poświęconej grom oraz sprzętowi PlayStation.

Konkretne plany Sony Interactive Entertainment poznamy jeszcze w tym miesiącu - tak przynajmniej napisał Totoki na blogu strony Sony Interactive. Totoki w publikacji poruszył między innymi temat Jima Ryana, czyli dotychczasowego prezesa SIE, który niebawem odejdzie, a jego miejsce zajmą Hermen Hulst oraz Hideaki Nishino.

"Jeszcze w tym miesiącu poznacie długoterminowe plany grupy Sony, a także rolę, jaką SIE będzie w nich odgrywać", napisał Totoki. "Jak wspomniałem wcześniej, FY24 to początek środkowego etapu planu średniego zasięgu dla grupy Sony, który stawiać będzie na wzrost".

Warto w tym momencie podkreślić, że 1 czerwca ze swojego dotychczasowego stanowiska prezesa SIE ustąpi Jim Ryan. Przejmie on rolę przewodniczącego, a jego miejsce zajmą Hermen Hulst oraz Hideaki Nishino. Obaj będą raportować do Totokiego. Hulst będzie dbał o oprogramowanie oraz deweloperów first-party, a Nishino będzie się zajmował sprzętem i współpracą third-party.

Wciąż nie wiemy kiedy dokładnie odbędzie się PlayStation Showcase, ale jak tylko się to zmieni, będziemy Was informować.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   18:46, 15.05.2024
To Ryan z Prezesa stanie się Przewodniczącym? Nie dali mu tej emerytury? Ech ten japoński ZUS. Będzie musiał biedny chyba do śmierci ciężko tyrać. Zdziwiony
0 kudosmrPack   @   19:38, 15.05.2024
Cytat: Barbarella.
To Ryan z Prezesa stanie się Przewodniczącym? Nie dali mu tej emerytury? Ech ten japoński ZUS. Będzie musiał biedny chyba do śmierci ciężko tyrać. Zdziwiony
Ryan odchodzi. Totoki jest prezesem całego SIE, a dwaj dyrektorzy generalni (Hulst i Nishino) odpowiadają za poszczególne działy.
0 kudosBarbarella.   @   20:07, 15.05.2024
No ale w newsie pisze że Ryan nie odchodzi tylko ustępuje z funkcji prezesa a przejmuje funkcję przewodniczącego.