PlayStation Network miało 118 mln aktywnych użytkowników w minionym roku fiskalnym

Sony zadowolone jest ze wzrostu aktywnych użytkowników PlayStation Network. Popularność poszła do góry między innymi dzięki Helldivers II.

@ 15.05.2024, 09:59
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, ps5

PlayStation Network miało 118 mln aktywnych użytkowników w minionym roku fiskalnym

Pisaliśmy przed momentem o sprzedaży PlayStation 5, która była nieco poniżej prognoz Japończyków. Teraz mamy natomiast dane związane z popularnością PlayStation Network. Tym razem Sony nie ma powodów do narzekań, albowiem liczba aktywnych użytkowników usługi przekroczyła 118 milionów miesięcznie! Wzrost jest o 10 milionów w stosunku do tego samego okresu roku minionego.

Sukces PlayStation Network przypisano "rosnącej penetracji PlayStation 5", a także sukcesowi Helldivers II, które rozeszło się w nakładzie 12 milionów egzemplarzy do 5 maja, oraz tytułów 3rd party z gatunku free-to-play. Łączna sprzedaż oprogramowania dla PS4 i PS5 w ostatnim kwartale fiskalnym osiągnęła 72,6 mln egzemplarzy, co stanowi wzrost rok do roku o 4,6 mln sztuk.

Ze wspomnianego wyniku 72,6 mln opchniętych gier, 12,3 mln egzemplarzy dotyczyło tytułów first party (ze wzrostem o 2,8 mln egzemplarzy rok do roku), czyli opracowanych przez wewnętrzne studia PlayStation. Aż 77% wszystkich sprzedanych gier było nabytych cyfrowo, co stanowi wzrost o 7% w stosunku do roku ubiegłego. Wynik imponujący, ale prawdopodobnie nierealny do powtórzenia w roku bieżącym, bo Sony nie planuje żadnych dużych premier co najmniej do 1 kwietnia 2025 roku.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   13:33, 15.05.2024
No to może prezes Takakura będzie jednak mógł sobie premię przyznać. Szczęśliwy