Powstaje podobno remake Resident Evil 1

Capcom przygotowuje podobno remake pierwszej odsłony serii Resident Evil.

@ 14.05.2024, 19:18
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, switch, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Powstaje podobno remake Resident Evil 1

W sieci pojawiły się nowe ploteczki na temat tego, że Capcom przygotowuje remake pierwszej części serii Resident Evil. Chodzi o oryginał sprzed lat, którego bohaterów obserwujemy ze statycznych, rozmieszczonych w różnych miejscach kamer, a nie z kamery śledzącej protagonistę z tyłu.

Doniesienia na temat potencjalnego remake'u pojawiły się za sprawą insidera zwanego Daniel Ricthman. Z tego, co udało mu się ustalić, zostanie on przygotowany na modłę ostatnich remaków, co oznacza kompletne odświeżenie zarówno jeśli chodzi o mechanikę rozgrywki, jak i oprawę wizualną.

W tym momencie nie ma niestety żadnych innych detali, a w związku z tym musimy się uzbroić w cierpliwość. Ze względu na to, że następny projekt w tymże uniwersum to Resident Evil 9, na remake "jedynki" będziemy musieli poczekać dłużej, nawet kilka lat.

Jak tylko pojawią się kolejne szczegóły, będziemy Was oczywiście informować.


Sprawdź także:
Resident Evil

Resident Evil

Premiera: 06 grudnia 1996
PC, PS3, GC, WII, DS

Jednostka S.T.A.R.S. w Raccoon City (Special Tactics And Rescue Service) otrzymuje zgłoszenie o dziwnych wypadkach w pobliżu gór Arklay. Wykolejenie się pociągu, a przy o...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   19:38, 14.05.2024
Nie trzeba być znanym outsiderem żeby przypuszczać że mogą pracować albo planować pracę nad takim remakiem skoro dwójka trójka i czwórka remaki wyszły. No facet jest genialny.
0 kudosLucas-AT   @   23:42, 14.05.2024
Remake jedynki robiony tylko pod current geny to będzie sztos. Po GTA 6 druga najbardziej oczekiwana gra dekady. Mało już jest gier, które potrafią wywołać u mnie ogień i hype.

RE w latach 2000 zasługiwał na remake. Teraz zasługuje na kolejny, a w 2050 będzie zasługiwał na jeszcze jeden.

Oby został ten kameralny klimat posiadłości. Tylko niech tym razem niech nie wyrzucają pająków, bo chcę zobaczyć te włochate monstra w dzisiejszej grafice.