Nadchodzi nowa aplikacja Sonos?

Aplikacja Sonos, z której korzystają głośniki smart firmy, otrzyma niebawem dużą aktualizację. Wyciekły pierwsze informacje na jej temat.

@ 12.04.2024, 12:28
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, inne, sprzęt

Nadchodzi nowa aplikacja Sonos?

Z krążących w sieci informacji wynika, że bieżący rok będzie dla firmy Sonos przełomowy. Po raz pierwszy na rynku pojawi się bowiem zestaw słuchawkowy amerykańskiej spółki, mający rywalizować z propozycjami premium innych producentów, w tym między innymi Apple oraz Sennheisera. Przygotowując się do ważnej premiery, Sonos szykuje dużą aktualizację aplikacji mobilnej S2, dostępnej na AppStore oraz w sklepie Play.

Nowa wersja aplikacji nie została jeszcze ujawniona, ale niebawem powinno się to zmienić. The Verge raportuje, że premiera oprogramowania zaplanowana została na 7 maja, a nastąpi wówczas na systemach Android oraz iOS. Otrzyma ona nowy wygląd oraz sporo zmian, jeśli chodzi o funkcjonalność. Wzmocni też połączenie pomiędzy głośnikami oferowanymi przez spółkę.

Jak widać na załączonych zdjęciach, nowa wersja aplikacji pozbędzie się nawigacji umiejscowionej w dolnej części ekranu. Zamiast tego wszystkie panele dostępne będą z pierwszej strony, a na dole pojawi się permanentnie widoczny pasek wyszukiwania. Na ekranie pokazującym odtwarzane materiały pojawią się ponadto przyciski Powtórz oraz Losuj, których obecnie brakuje.

Ekran początkowy będzie można ponadto dopasować do własnych preferencji, zmieniając kolejność widocznych na nim kafelków. Możliwe będzie też dodawanie ulubionych playlist bezpośrednio na ekranie początkowym, co na pewno ułatwi korzystanie z nich. Przejście do ustawień głośników będzie wymagało wybrania opcji Twój system.

Zgodnie z tym, co napisałem wcześniej, nowe oprogramowanie przygotowywane jest z myślą o pierwszych bezprzewodowych słuchawkach firmy Sonos, mających zadebiutować niebawem. Kosztować mają one podobno 449 dolarów (jakieś 1600-2000 zł), a zawalczą z propozycjami już dostępnymi na rynku.

Kluczową cechą nowych słuchawek, przynajmniej tak wynika z plotek w sieci, ma być głęboka integracja z całym ekosystemem Sonos. Posiadacze soundbarów oraz głośników, będą w stanie przełączać się pomiędzy nimi, słuchać audycji, oglądać filmy itd. a wszystko bez jakichkolwiek przerw w transmisji.

Żeby było ciekawiej, Sonos planuje na rok bieżący więcej premier, choć na razie jest względna cisza na ten temat. W zeszłym zadebiutowały głośniki Era 300, Era 100 oraz Move 2. W tym dostaniemy słuchawki, a prócz tego mówi się o następcy Sonos Arc oraz nowej wersji popularnych głośników Hi-Fi, czyli Sonos Five.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?