Przy Wiedźminie 4 pracuje ponad 400 deweloperów; projekt jest wciąż w przedprodukcji

W tym samym czasie trwają prace nad Cyberpunk 2 oraz remakiem pierwszego Wiedźmina, opracowywanym przez Fool's Theory.

@ 02.04.2024, 12:31
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps5, xbox x/s

Przy Wiedźminie 4 pracuje ponad 400 deweloperów; projekt jest wciąż w przedprodukcji

CD Projekt RED pracuje w tym momencie nad kilkoma różnymi projektami, a wśród nich jest między innymi Wiedźmin 4. Tytuł jest obecnie traktowany priorytetowo i dlatego zajmuje się nim naprawdę imponująca grupa twórców. W sumie zajmuje się nim ponad 400 osób, mimo że wciąż jest on w fazie przedprodukcji.

Mimo że  nie wiemy na razie nic na temat Wiedźmina 4 (kodowo zwanego Polaris), CD Projekt ujawnił, że produkcją zajmuje się w tym momencie grupa 403 deweloperów, czyli mniej więcej 64% wszystkich zatrudnionych pracowników studia. Tytuł jest wciąż w fazie przedprodukcji, ale pełny deweloping powinien wystartować w pewnym momencie 2024 roku.

Wszystkie inne gry przygotowywane przez CD Projekt są w tym momencie we wcześniejszych fazach dewelopingu. Jeśli chodzi o kontynuację Cyberpunk 2077, jest ono w fazie koncepcyjnej, a zajmuje się nim 47 osób. Mniejszy team ludzi, dokładnie 17 osób, zajmuje się Cyberpunkiem 2077, szlifując doświadczenie i likwidując ewentualne błędy.

Na tym projekty spółki się nie kończą. Jest jeszcze bowiem tytuł kodowo zwany Project Sirius, za którego opracowanie odpowiada The Molasses Flood. Spinoff serii Wiedźmin jest w tym momencie w przedprodukcji, a zajmuje się nim 37 twórców. Nie wiemy natomiast jak liczna grupa przygotowuje remake oryginalnego Wiedźmina, który jest w tym momencie w fazie koncepcyjnej, a za jego powstanie odpowiada The Fool's Theory.

Na koniec jeszcze wspomnieć trzeba o projekcie Hadar, będącym pierwszą oryginalną marką CD Projekt RED. Nad tajemniczym RPG, której jest w fazie koncepcyjnej pracuje 20 osób.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   13:47, 02.04.2024
Przy pracy nad Ciri musi być dużo deweloperów. To nie jest zwykła dziewczyna. Dumny
0 kudoswizard983   @   15:04, 03.04.2024
Cytat: Barbarella.
Przy pracy nad Ciri musi być dużo deweloperów. To nie jest zwykła dziewczyna. Dumny
każda tak o sobie mówi;p