Baldur's Gate III na Xboksie Series X zajmie jednak 4 płyty

Jeszcze niedawno nie było pewne czy Baldur's Gate III dla Xboksa Series X zajmie 3 czy 4 płyty. Teraz już wiemy, że na trzeci nośnik nie wejdzie mniej więcej 500 MB danych.

@ 05.03.2024, 11:42
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps5, xbox x/s

Baldur's Gate III na Xboksie Series X zajmie jednak 4 płyty

Michael Douse, dyrektor wydawniczy studia Larian, potwierdził, że wydanie pudełkowe Baldur's Gate III w wersji dla konsoli Xbox Series X zajmować będzie aż cztery płyty. Pisząc na łamach Twittera, Douse przyznał, że w przypadku trzech nośników nie udałoby się zmieścić około 500 MB danych, co automatycznie wymusiło dodanie kolejnego.

Jak twierdzi Douse, jedynym sposobem na wydanie pudełkowej wersji Baldur's Gate III na Xboksach Series X byłoby umieszczenie części zawartości w sieci, a studio nie chciało tego robić. Postanowiono już na początku, że cała gra będzie dostępna na płytach, a ich posiadacze będą mogli grać bez pobierania czegokolwiek.

Datę premiery pudełkowej wersji Baldur's Gate III zaplanowano na 25 marca, ale Douse przyznał, że termin może ulec opóźnieniu, a w efekcie pudełka nabędziemy dopiero w pierwszym tygodniu kwietnia. Niezależnie od terminu, grę będziecie mogli kupić na PC, PS5 oraz XSX. Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie rzućcie okiem na naszą recenzję.

Gwoli ścisłości, powyższa grafika pokazuje 3 płyty BD, ale najpewniej zostanie ona edytowana bliżej premiery.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   12:10, 05.03.2024
Trzeba przyznać pudełkowcom-kolekcjonerkowcom że ładnie się to prezentuje. Sęk w tym że nacieszyłabym oczy godzinę, dwie a potem co z tym zrobić.
0 kudosmrPack   @   14:34, 05.03.2024
Cytat: Barbarella.
Trzeba przyznać pudełkowcom-kolekcjonerkowcom że ładnie się to prezentuje. Sęk w tym że nacieszyłabym oczy godzinę, dwie a potem co z tym zrobić.
Jak to co? Dumny W grę grać, muzyki słuchać, plakat i mapę powiesić na honorowym miejscu, naklejkami coś przyozdobić, a pudło na regał by każdy podziwiał Puszcza oko
0 kudosBarbarella.   @   15:55, 05.03.2024
Może gdybym miała tę jedną ukochaną grę to coś takiego bym kupiła. Uśmiech