Bandai Namco ponoć skasowało pięć niezapowiedzianych gier

Bandai Namco skasowało kilka niezapowiedzianych gier.

@ 19.02.2024, 14:15
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
pc, ps5, xbox x/s

Bandai Namco ponoć skasowało pięć niezapowiedzianych gier

Ponieważ budżety na rozwój gier rosną w zastraszającym tempie, wydawcy coraz bardziej rygorystycznie decydują się na dawanie zielonego światła projektom, które wybierają. Tym razem na weryfikację planów zdecydowało się Bandai Namco, które w swoim najnowszym finansowym raporcie kwartalnym ujawniło, że anulowało pięć niezapowiedzianych projektów, które były w fazie rozwoju.

Ujawnił to Takashi Mochizuki z Bloomberga. Firma swoją decyzję tłumaczy stratą w wysokości 21 milionów jenów poniesioną w związku z produkcją, która nie spełniła oczekiwań. Najprawdopodobniej była to darmowa gra RPG akcji Blue Protocol, która została wydana w Japonii w czerwcu ubiegłego roku, a premiera na Zachodzie planowana była na ten rok.

Z zeszłorocznych raportów wynikało, że Bandai Namco we współpracy z Tencent pracowało nad mobilną wersją Blue Protocol. Czas pokaże, czy projekt znajdzie się wśród pięciu anulowanych, szczególnie w świetle dotychczasowych słabych wyników gry w samej Japonii.

Na temat reszty produkcji nic nie wiadomo. Pięć tytułów AAA to wysokie koszty i nie powinno być zaskoczeniem, że Bandai Namco mogło podjąć decyzję o rezygnacji z kontynuowania prac nad nimi w związku z niezadowoleniem i cięciami budżetowymi.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?