Właściciel Rockstar Games sprzecza się z Remedy Entertainment o logo

Remedy Entertainment ujawniło w kwietniu ubiegłego roku swoje nowe logo. Teraz Take-Two nie jest nim szczególnie zachwycone.

@ 16.01.2024, 15:01
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Właściciel Rockstar Games sprzecza się z Remedy Entertainment o logo

W kwietniu ubiegłego roku studio Remedy Entertainment ujawniło całkiem nowe logo, w którego centrum znajduje się litera "R", odpowiednio oczywiście stylizowana. Gdy jednak pomyślisz o ekipie z literą "R" w logo, na myśli natychmiast przychodzi Rockstar Games. Take-Two, właściciel studia Rockstar, uważa podobnie i nie jest zachwycony ze nowego logo Remedy.

Jak raportuje redakcja Respawn First, dwa znaki handlowe złożone przez Remedy Entertainment w Wielkiej Brytanii są w tym momencie w obliczu sprzeciwu ze strony Take-Two Interactive ze względu na to, że "istnieje prawdopodobieństwo zamieszania wśród opinii publicznej".

Dysputa w tym momencie nie jest jakaś szczególnie gorąca, albowiem obie firmy zdecydowały się dojść do porozumienia i nie pozwolić sytuacji eskalować, albowiem skończyłoby się to prawdopodobnie jakąś rozprawą sądową. Remedy najpewniej w jakiś sposób zmodyfikuje logo, by obie strony były zadowolone.

Żeby było ciekawiej, Remedy i Rockstar wielokrotnie współpracowały w przeszłości. Pierwsza z wymienionych firm przygotowała między innymi dwie pierwsze części serii Max Payne, a druga zajęła się ich wydaniem. Studia pracują ponadto nad remakiem tychże gier, co jest jeszcze ciekawsze.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   16:21, 16.01.2024
Litera "R" jest zastrzeżonym znakiem handlowym? Kojarzy się tylko z Rockstarem? Czy oni już do reszty ocipieli od tych prawnych kruczków?