Last Sentinel to nowa gra w otwartym świecie, której akcja toczy się w Tokyo, opracowywana przez dewelopera GTA

Deweloperzy Last Sentinel postanowili przygotować swoje dzieło z wykorzystaniem silnika graficznego Unreal Engine 5.

@ 10.12.2023, 13:25
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps5, xbox x/s

Last Sentinel to nowa gra w otwartym świecie, której akcja toczy się w Tokyo, opracowywana przez dewelopera GTA

Oddział studia Lightspeed Studios ulokowany w Los Angeles zapowiedział w trakcie gali The Game Awards 2023 swój nowy projekt. Jest nim gra akcji w otwartym świecie, zatytułowana Last Sentinel, przenosząca nas do futurystycznego Tokio. Jej reżyserem jest Steve C. Martin, który wcześniej pracował m.in. przy Grand Theft Auto oraz Red Dead Redemption.

Last Sentinel powstaje na silniku graficznym Unreal Engine 5. Przenoszeni jesteśmy tu do futurystycznego Tokio, po którym możemy się całkiem swobodnie poruszać, wykonując zadania i realizując aktywności poboczne. Poerwszy zwiastun przedsięwzięcia znaleźć możecie poniżej.

Deweloperzy przygotowują otwarty, żyjący świat, a ich celem jest rozbudowany wątek fabularny, w którym decyzje gracza wpływać mają na rozgrywkę oraz przebieg fabuły. Historia, której będziemy świadkami toczy się 70 lat w przyszłości, po tym, jak globalne ocieplenie doprowadziło do katastrofalnych powodzi. Część Tokio jest pod wodą. Oddzielono ją murem, tworzącym stare miasto.

Główną bohaterką Last Sentinel jest kobieta o imieniu Hiromi Shoda. Nie wiemy na jej temat zbyt wiele, ale z czasem na pewno pojawi się więcej informacji. Platform docelowych gry nie określono, ale zakładamy, że zagramy na PC oraz konsolach obecnej generacji.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
1 kudosMicMus123456789   @   20:17, 10.12.2023
Jest klimat, od razu pomyślałem o Cyberpunku na sterydach Dumny Klimaty japońskie lubię więc pewnie zagram.
0 kudosbalic87   @   19:38, 11.12.2023
Cytat: MicMus123456789
Jest klimat, od razu pomyślałem o Cyberpunku na sterydach Dumny Klimaty japońskie lubię więc pewnie zagram.
Dokładnie, też odrazu pomyślałem o cyberpunk Uśmiech