Grand Theft Auto VI będzie podobno wyglądać tak dobrze, jak na zwiastunie

Były deweloper studia Rockstar twierdzi, że zwiastun Grand Theft Auto VI pokazuje nam to, jak będzie wyglądać finalna wersja projektu.

@ 07.12.2023, 14:48
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
ps5, xbox x/s

Grand Theft Auto VI będzie podobno wyglądać tak dobrze, jak na zwiastunie

Kilka dni temu na naszych łamach mogliście obejrzeć imponujący zwiastun GTA VI. Na filmie nadchodzące dzieło studia Rockstar Games prezentuje się naprawdę bardzo dobrze, a z wypowiedzi byłego dewelopera wynika, że takiej właśnie jakości mamy spodziewać się również w trakcie rozgrywki. 

Głos w temacie oprawy wizualnej GTA VI zabrał były animator Rockstar, Mike York. Pracował on w studiu pomiędzy 2012 oraz 2017 rokiem, zajmując się między innymi Grand Theft Auto V oraz Red Dead Redemption II. Na swój prywatny kanał na portalu YouTube wrzucił on film, w którym twierdzi, że GTA VI będzie w rzeczywistości wyglądać tak, jak na zwiastunie. Ujęcia z trailera to nie scenki przerywnikowe, ale faktyczna gra.

"Jestem pod wrażeniem tego, jak daleko pchnęli grafikę w przypadku tego typu realizacji na silniku. Często widzisz scenki przerywnikowe, a to nie jest to. Gdy będziesz grał, autentycznie zobaczysz to, co oni pokazali".

GTA VI nie ma jeszcze daty premiery, ale spodziewamy się go w 2025 roku. Grać będziemy wówczas wyłącznie na PlayStation 5 oraz Xboksach Series X|S. Wydawca, Take-Two, nie potwierdził na razie istnienia wersji PC, więc najpewniej pojawi się ona na rynku z pewnym opóźnieniem.


Sprawdź także:
Grand Theft Auto VI

Grand Theft Auto VI

Premiera: listopad 2025
PS5, XBOX X/S

Grand Theft Auto VI to ósma pełnoprawna odsłona popularnej serii przygodowych gier akcji, w której historia rozgrywa się w otwartym świecie wzorowanym na amerykańskich me...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosLucas-AT   @   20:38, 07.12.2023
Uważam, że gra tak będzie właśnie wyglądać. Owszem, gra nie będzie tak ostra, podczas normalnej rozgrywki zauważy się te słabsze tekstury tam gdzie one z reguły są, a których nie widać na youtube, a do tego pewnie przytną ruch uliczny i ilość przechodniów.

Patrząc na GTA V na 360 i PS3 z 512 RAM czy RDR2 na upośledzonym Xboksie One - Rockstar zawsze wyciska ze sprzętu ostatnie soki. Zrobią nie tylko tyle ile będzie się dało, ale zrobią jeszcze więcej niż ktokolwiek mógłby oczekiwać.

O trybie wydajności można zapomnieć, ale GTA to jedna z tych gier, gdzie wolę by cała moc szła w odwzorowanie i symulację świata kosztem 60fps. Pewnie nawet PS5 Pro nie udźwignie 60fps, bo znów para pójdzie w zwiększenie mocy GPU, a procesor zostanie ten sam.

Czas oczywiście działa na ich niekorzyść, bo w 2025 już będzie więcej ładniejszych gier niż teraz. Niemniej wybranie PS5 oraz Series X/S jako podstawy i odcięcie się od poprzedniej generacji to wielka ulga. Do tego GTA zawsze słynęło z tego jak starannie miasta są zaprojektowane i tego nie da się przebić zwiększając suwaki, a trzeba nad tym pracować latami.